برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

3/5 – (2 امتیاز)

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

خیلی از افرادی که در اطراف ما وجود دارند، به دلایل مختلفی نسبت به زبان انگلیسی و یادگیری آن علاقه‌مند هستند؛ اما روش مناسبی برای یادگیری آن نمی‌دانند برای همین همیشه از خود می پرسند برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم. به همین دلیل معرفی روش‌ های مؤثر برای یادگیری زبان می‌تواند برای این افراد چاره ساز و کاربردی باشد. در نتیجه برای یادگیری به ­صورت اصولی، ابتدا باید بدانیم چه کار‌هایی انجام دهیم. در ادامه به شما خواهیم گفت اصلا شروع زبان انگلیسی از صفر به چه صورت است؟1

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

با ما همراه باشید تا در ادامه در خصوص این دغدغه و سوال مهم و معرفی روش های اصولی و نحوه پیاده سازی آن باهم بیشتر صحبت کنیم تا در نهایت موارد ذکر شده بتواند همانند یک نقشه راه، کاربردی و البته موثر در اختیار شما علاقمندان به زبان انگلیسی قرار گیرد. واقعا زبان انگلیسی رو از کجا شروع کنم

اگر از والدین دغدغه مندی هستید که می خواهید برای کودک خود از سنین پائین برنامه ریزی کنید پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 ساله و سری آموزش های زبان به کودکان در بخش مربوطه را مطالعه نمائید.

استمرار تمرین و مطالعه در یادگیری زبان

یادگیری زبان مراحل خاصی دارد که شما باید آن را انجام دهید و در مطالعه خود استمرار داشته باشید؛ در واقع داشتن برنامه‌ ریزی روزانه و انجام مکرر آن از نیاز‌های اصلی آموزش اصولی انگلیسی است. زبان انگلیسی بسیار فرار است و به همین دلیل باید برای یادگیری بهتر، مرورکردن را در اولویت قرار دهید.

زمان فاکتور مهم شروع زبان انگلیسی از صفر

ممکن است در تبلیغات برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف با این مورد روبه­ رو شوید که شما می‌توانید برای شروع زبان انگلیسی از صفر، در یک هفته یا یک ماه به­ طور کامل به انگلیسی مسلط شوید؛ اما این موارد فقط برای تبلیغات است و یادگیری زبان انگلیسی در سطح متوسط نیاز به ۱۰ تا ۱۲ ماه زمان دارد.

البته مواردی مثل سطح فعلی زبان، سطح موردنیاز برای آموزش، میزان تسلط زبان‌آموز بر سایر زبان‌ها، محل زندگی، مدت‌زمان اختصاص‌یافته برای آموزش، میزان تمرین و تکرار و پشتکار شما و…. در زمان آموزش شما مؤثر است. اگر بفکر آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان هستید می توانید مقالات تخصصی و عمومی در قسمت بلاگ سایت را که در دسته بندی های مشخص هستند مطالعه نمائید.

برخی از افراد هم برای رفتن به خارج از کشور نیاز به آموزش دارند و ممکن است زمان محدودی برای یادگیری در اختیار داشته باشند‌؛ بنابراین باید مدت موردنظر شما برای آموزش مشخص شود و بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های لازم برای شروع کار انجام شود.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

مراحل شروع یادگیری زبان انگلیسی

به‌طورکلی می‌توان گفت افرادی که اقدام به شروع یادگیری زبان انگلیسی می‌کنند، در ابتدا چالش‌های مختلفی برای آن‌ها ایجاد می‌شود و همیشه با این سؤال روبه‌رو هستند که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم. از مهم‌ترین چالش‌های این افراد می‌توان به انتخاب روش مناسب یادگیری، استفاده از منابع کاربردی، استفاده از دوره‌های مخصوص یادگیری زبان و… اشاره کرد.

دوره های نوگولرن : آموزش زبان انگلیسی آنلاین + پشتیبانی VIP

البته شما پس از شروع یادگیری زبان انگلیسی، این چالش‌ها را برطرف می‌کنید. یکی از مهم‌ترین موارد در افزایش انگیزه شما برای آموزش، پشتکار است که می‌تواند تأثیر زیادی در روند یادگیری شما داشته باشد. مراحلی که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم، به ‌صورت حرفه‌ای طراحی شده‌اند و به همین دلیل یادگیری بر این اساس برای شما بسیار کاربردی خواهد بود.

مشخص کردن هدف و انجام برنامه‌ریزی برای آموزش انگلیسی

در اولین مرحله پاسخگویی به این سوال که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما نیاز به یک هدف و برنامه‌ریزی دقیق دارید. برای اینکه بتوانید در این راه موفق باشید، ابتدا باید یک هدف را در شروع یادگیری زبان انگلیسی در نظر بگیرید؛ در واقع اهداف شما می‌توانند پشتکار شما را افزایش دهند و در روند آموزش پایه شما را تقویت کنند. هرچه هدف شما متناسب با علاقه خودتان باشد، روند یادگیری شما نیز بهبود پیدا می‌کند؛ بنابراین ابتدا اهدافتان را یادداشت کنید و بر اساس آن‌ها برای آموزش زبان برنامه بریزید.

علاوه ­بر این، شما به ‌عنوان یک زبان‌آموز نسبت به سایر افرادی که می‌خواهند زبان آموزش ببینند، نیاز‌های متفاوتی دارید و در نتیجه باید با برنامه متفاوتی عمل کنید. سعی کنید یک هدف واضح و دقیق داشته باشید و برای آن یک زمان مشخص در نظر بگیرید.

به ­طور مثال؛ شما ممکن است یک فیلم انگلیسی را ببینید و به دنبال بررسی مفهوم آن باشید. در این شرایط باید برای آموزش آن زمان مناسبی در نظر بگیرید و در زمان تعیین‌شده به هدفتان برسید. همچنین باید هدف شما در چارچوب خاصی باشد.

به عنوان نمونه؛ برای مدت‌زمان مشخصی تعدادی لغت را تعیین کنید و آن­ها را به ­طور کامل یاد بگیرید. سعی کنید اهداف شما کوتاه‌مدت و بلندمدت باشد تا در گذر زمان خسته نشوید. استفاده از این روش‌های برنامه‌ریزی نقش مهمی در موفقیت نهایی شما خواهد داشت.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

منابع مناسبی انتخاب کنید

اگر به دنبال این هستید که بدانید برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟ باید در نظر بگیرید که انتخاب منبع مناسب، دارای اهمیت است. در واقع شما به ‌عنوان یک زبان‌آموزان مبتدی نمی‌توانید از منابع حرفه‌ای استفاده کنید و همچنین کاربران حرفه‌ای با استفاده از منابع مبتدی نمی‌تواند پیشرفت چندانی داشته باشند.

همچنین برخی از افراد ممکن است از طریق کتاب‌های مخصوص آموزش زبان شروع به یادگیری کنند و برخی دیگر از طریق تهیه اپلیکیشن‌ها و دوره‌های مخصوص زبان، یادگیری را شروع کنند؛ بنابراین شما برای شروع خوب باید منبع مناسبی داشته باشید. فراموش نکنید منابع در شروع یادگیری زبان انگلیسی از صفر بسیار اهمیت دارند

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

سبک یادگیری متناسب با خودتان را پیدا کنید

یادگیری زبان انگلیسی از صفر با روش‌ های مختلفی انجام می‌شود؛ اما شما برای اینکه تأثیر زیادی از آموزش بگیرید، بهتر است روشی را استفاده کنید که بر اساس نیاز خودتان باشد. البته این کار ممکن است در ابتدا مقداری دشوار باشد؛ اما با گذشت زمان می‌توانید سبک مناسب مطالعه و یادگیری خودتان را پیدا کنید.

با لغات جدید شروع کنید

یک روش کاربردی جهت آنکه بدانید برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، استفاده از لغات جدید در میان جملات است. یادگیری گرامر در ابتدای کار آموزش برای زبان‌آموزان مبتدی یک اشتباه بزرگ به حساب می‌آید؛ اما اگر شما آموزش انگلیسی را با لغات جدید شروع کنید، در پایان کار موفق‌تر خواهید بود. بنابراین سعی کنید دایره لغات خودتان را افزایش دهید و اصطلاحات بیشتری را یاد بگیرید.

با کسب مهارت در این زمینه می‌توانید در سایر حوزه‌های آموزش زبان نیز موفق عمل کنید. همچنین بهتر است هنگام آموزش لغات آن‌ها را با تلفظ درست استفاده کنید؛ چرا که یادگیری صحیح نحوه گفتن کلمات در سطوح مقدماتی باعث می‌شود شما در ادامه کار مشکلی با تلفظ نداشته باشید. برای این‌کار می‌توانید از دیکشنری‌ های مجهز به فایل‌های صوتی استفاده کنید که امکان تلفظ کلمات نیز در آن‌ها وجود دارد.

تمرین مستمر را فراموش نکنید

در مدت ‌زمان اختصاص داده شده برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر باید مطالب جدید را بیاموزید و در سایر زمان‌ها مطالب را تمرین و تکرار کنید؛ در واقع شما باید هر روز لغت یاد بگیرید و این لغت‌ها را در کتاب‌های مخصوص تمرین زبان به‌کار بگیرید. آهنگ‌های انگلیسی گوش دهید و سعی کنید متن‌ زبان بخوانید. در روند آموزش شما باید روزی ۳ تا ۴ ساعت زمان برای تمرین مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی اختصاص دهید. هنوز دغدغه ای در خصوص این سوال که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم دارید؟ نگران نباشید! می­توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

آموزش خودتان را به مهارت خاص زبان محدود نکنید

خیلی از زبان‌آموزان بر این موضوع تأکید دارند و ممکن است تنها دغدغه شان این باشد که برای مکالمه زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟ اما باید بدانید یکی از مهم‌ترین مراحل برای یادگیری زبان برنامه‌ریزی جهت آموزش در هر چهار مهارت اصلی است و شما بدون یکی از این مهارت‌ها، آموزش ناقصی خواهید داشت.

علاوه ­بر این، نمی‌توانید در سایر مهارت‌ها نیز به سطح مطلوبی برسید. چهار مهارت اصلی آموزش زبان انگلیسی یعنی Listening، speaking، reading و writing مکمل یکدیگر هستند و شما برای آموزش اصولی زبان انگلیسی نیاز به هر چهار مهارت خواهید داشت.

منابع کمک ‌آموزشی در خدمت شروع یادگیری زبان انگلیسی

یکی دیگر از پیشنهادات ما برای این مسئله که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، استفاده از فیلم‌های آموزشی است. شما در سطوح مقدماتی آموزش زبان نمی‌توانید از دیدن فیلم یا برنامه‌های زبان اصلی استفاده کنید؛ اما با گذشت زمان و افزایش یادگیری بهتر است فیلم‌های آموزشی متناسب با سطح پیشرفت خودتان را تهیه کنید و ببینید.

همچنین می‌توانید برای شروع یادگیری زبان انگلیسی از داستان‌های کوتاه انگلیسی را بخوانید و فایل‌های صوتی آن را گوش کنید. پس از اینکه توانستید در یادگیری زبان به سطح متوسطی برسید، خاطرات خود را با زبان اصلی بنویسید. در ابتدا می‌توانید چندین جمله ساده و کوتاه را انتخاب کنید و پس از افزایش یادگیری، نوشتن خاطرات روزانه را در برنامه اصلی خود بگنجانید.

با افراد انگلیسی زبان تعامل داشته باشید

یکی از مهم‌ترین موارد در شروع یادگیری زبان انگلیسی و بهبود سطح یادگیری شما پیداکردن یک دوست انگلیسی‌ زبان است. امروزه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی می‌توانید یک دوست از کشور‌های خارجی پیدا کنید. هر چند وقت یک­بار با او انگلیسی صحبت کنید و پیام‌های خود را به زبان انگلیسی برای دوستتان ارسال کنید.

همچنین می‌توانید در گروه‌های مجازی عضو شوید که به انگلیسی صحبت می‌کنند و از طریق شرکت در مباحث آن‌ها، فرایند آموزش زبان خود را تقویت کنید. این مورد برای کسانی‌ که همیشه می­پرسند برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بسیار کاربردی است.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای شروع یادگیری زبان انگلیسی، در حال حاضر استفاده از برنامه‌ها و دوره‌های مخصوصی است که توسط تیم‌های متخصص طراحی شده‌اند. شما می‌توانید از این منابع برای آموزش زبان استفاده کنید و به‌صورت خودآموز انگلیسی خودتان را تقویت نمایید. البته باید در انتخاب این برنامه‌ها حساسیت به خرج دهید و جوانب مختلف آن را بسنجید.

اپلکیشن طراحی‌ شده باید بتواند سطوح مختلف مبتدی تا حرفه‌ای زبان‌آموزان را در نظر بگیرد و مطالب را بر این اساس در اختیار کاربر قرار دهد. همچنین زمینه تقویت هر چهار مهارت اصلی زبان را فراهم کند. اپلیکیشن زبان نوگولرن تمام آنچه را در حال حاضر می­توان گفت بهترین گزینه پاسخ به این سوال که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، استفاده از اپلیکیشن است. با دانلود آن بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان را در تلفن همراه خود خواهید داشت.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

دوره‌های زبان انگلیسی مناسبی انتخاب کنید

امروزه در کشور ما مجموعه‌ های مختلفی هستند که در حوزه آموزش زبان فعالیت می‌کنند و هرکدام دوره‌های خاصی طراحی کرده‌اند که برای آموزش استفاده می‌شود. در واقع برنامه این مجموعه ­ها می­تواند برای پاسخ به این سوال که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، کاربردی باشد.

هرکدام از محصولات این مجموعه‌ها قابلیت‌های خاصی دارند و می‌توانند بر روند پیشرفت کاربر تأثیر مثبت یا منفی داشته باشند. بسته آموزشی که بتواند مطالب خود را سطح‌بندی کند و بر اساس نیاز زبان‌آموز در اختیار او قرار دهد، مناسب‌تر خواهد بود و تأثیر آن بر یادگیری نیز بیشتر است.

از ویژگی‌های مهم دیگر این دوره‌ها نامحدود بودن استفاده از آن‌ها است که شما محتوا را هر موقع که بخواهید، در اختیار دارید. البته باید به طراحی اصولی این دوره‌ها دقت داشته باشید تا در روند شروع یادگیری زبان انگلیسی دچار خستگی نشوید.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

نت‌برداری کنید

یکی از روش‌هایی که در شروع یادگیری زبان انگلیسی به صورت مطلوب به شما کمک می‌کند، نت‌برداری است. به­دلیل اینکه مطالب زبان زود فراموش می‌شوند، شما می‌توانید از طریق یادداشت‌ برداری مطالب جدید را مرور کنید و با تکرار آن‌ها اطلاعات جدید را به حافظه بلندمدت خودتان منتقل کنید.

یادداشت‌ برداری می‌تواند تمرکز شما را بر مطالب افزایش دهد و مهارت‌های آموزش زبان شما را به­ صورت همزمان درگیر کند. البته بهتر است از تکنیک‌های خاص در یادداشت‌ برداری مثل دقت زیاد، استفاده از کلمات مخفف، نوشتن نکات کاربردی و… استفاده کنید تا نت‌های شما مناسب باشند.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که این یادداشت­ ها باید به ­صورت مرتب تمرین و تکرار شوند‌. در اپلیکیشن نوگولرن شما می‌توانید مطالب را هر چند بار که بخواهید مرور کنید و جزئیات آن را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

نتیجه‌گیری مقاله زبان انگلیسی رو از کجا شروع کنم

خیلی از افراد هنگام شروع به کار آموزش زبان با این سوال روبه­ رو هستند که برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم. یادگیری اگر با علاقه پیش برود، لذت زیادی برای زبان‌ آموز خواهد داشت و تجربه مطلوبی در پی دارد.

البته باید در ابتدای شروع یادگیری زبان انگلیسی، سبک یادگیری مناسب برای خودتان را پیدا کنید و نحوه آموزش اصولی را دنبال کنید. شما برای شروع کار ابتدا باید لغت‌های جدید را یاد بگیرید و از کلمات پایه شروع کنید. استفاده از بازی‌های رایانه‌ای یا آهنگ‌های انگلیسی زبان می‌تواند در این زمینه بسیار کاربردی باشد.

پس از آن می‌توانید یادگیری گرامر را پیگیری کنید و رفته‌رفته قواعد ساختاری زبان را یاد بگیرید. برای آموزش اصولی زبان بهتر است در همه چهار مهارت اصلی به­صورت یکسان پیشرفت کنید. از منابع کمک آموزشی در این زمینه استفاده کنید و با انجام برنامه‌ریزی و داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، زبان انگلیسی را به ­صورت حرفه‌ای یاد بگیرید.

در این میان استفاده از اپلیکیشن‌ها و دوره‌های مخصوص آموزشی می‌تواند برای زبان‌آموزان بسیار کاربردی باشد. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی تهیه شده توسط مجموعه نوگولرن کیفیت فوق‌العاده زیادی دارد و برای یادگیری سطوح مختلف آموزش زبان کاربردی است. این یک ادعا نیست! برای آن زحمت بسیار کشیده ایم . بنظر شما برای یاد گرفتن زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟ تجریبات خود را با ما در قسمت کامنت ها در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

مهارت‌های زبانی خود را در 30 روز رایگان ارتقا دهید!