تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی

تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی
تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی

تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی

وقتی صحبت از مکالمه به زبان انگلیسی می‌شود، بیشتر زبان آموزان نمی‌توانند به راحتی از کلمات و دستور زبان ‌های مختلف که تا به حال، یاد گرفته‌اند، استفاده نمایند و مکالمه روان و بدون ایرادی داشته باشند. در این مطلب سعی کرده‌ایم، شما را با انواع روش‌های جدیدِ تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته آشنا نماییم تا با یک تیر چندین هدف را بزنید.

با ما همراه باشید:

چگونه مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم ؟

از کلمات، عبارات و گرامر هایی که به تازگی یاد می‌ گیرید، در مکالمه‌ هایتان استفاده کنید

اگر شما هم همانند سایر زبان آموزان روزها و ماه‌ها سعی می‌کنید، با حفظ کردن کلمات، عبارات و گرامر های مختلف، از آن ها در گفت و گوهایتان استفاده کنید، اما در نهایت، هیچ کدامشان دقیقا در زمان مکالمه یادتان نمی‌آید و یا به اشتباه از آن ها استفاده می‌کنید، باید بگوییم، روش شما تا حد زیادی اشتباه است.

راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

از آسان ترین راه های تقویت speaking در زبان انگلیسی استفاده از واژگان، دستور زبان و اصطلاحات در همان زمانی است که به تازگی آن را فرا گرفته ‌اید. وقتی با مورد جدیدی روبرو می‌ شوید، در ابتدا سعی کنید با صدای بلند آن را چند بار تکرار کنید، سپس جملات مختلفی با واژگان، عبارات و گرامرهای جدید بنویسید. تکرار این فعالیت باعث می‌شود همگی موارد جدید در حافظه بلند مدت ذخیره شوند. حال در مکالمه بعدی‌ تان، خودتان را مجاب کنید تا از مواردی که به تازگی یاد گرفته اید، استفاده کنید. با تمرین مداوم، گفت‌ و گو هایتان رنگ و بوی حرفه‌ای به خود می ‌گیرد.

همانند بازیگران، نقشی را بازی کنید.

در دنیای بازیگری، بازیگران فقط یک هدف دارند، و آن هم اجرای بی ‌نقص و باورپذیر متنی است که نویسنده برای آنان تهیه کرده است. حال در دنیای واقعی برای یادگیری زبان انگلیسی مخصوصا اسپیکینگ، مثل بازیگران رفتار کنید.

چگونه؟

چگونه مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟
چگونه مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

متن گفت و گویی را آماده کنید و سعی کنید با چندبار روخوانی، آن را به خاطر بسپارید، سپس جلوی آینه، شروع به اجرای گفت و گو کنید، با تکرار این تمرین، بعد از مدتی، متوجه خواهید شد، مکث‌ ها و فراموشی کلمات و دستور زبان‌ها از بین رفته‌اند و شما مسلط تر گفت و گو را انجام می ‌دهید. این مورد یکی از روش ‌های تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی است.

تقویت مهارت speaking در زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن

در مطلب پیشین با عنوان” بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی” به معرفی نه اپلیکیشن برای یادگیری صفر تا صد زبان انگلیسی اشاره کردیم، در کنار این برنامه‌ها، برای تقویت زبان انگلیسی می‌توانید از  اپلیکیشن ‌هایی نظیر hello Talk ، Tandem و … استفاده کنید. در این برنامه ‌ها فضایی دوستانه برای گفت‌ و گو در نظر گرفته شده است که شما می‌توانید با افراد انگلیسی زبان و اساتید زبان پیرامون موضوعات مختلف صحبت کنید و ایرادات گرامری و واژگان خود را برطرف کنید.

تقویت مهارت speaking در زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن
تقویت مهارت speaking در زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن

روز خود را با زبان انگلیسی آغاز و به اتمام برسانید

هرچقدر بیشتر به زبان انگلیسی گوش کنید، راحت ‌تر می ‌توانید حرف بزنید. این یک نظریه ‌ای است که بیشتر مدرسان زبان انگلیسی با آن هم عقیده هستند. گوش دادن به موزیک‌، اخبار، پادکست و کتاب‌های صوتی، همچنین دیدن فیلم و سریال ‌های انگلیسی به صورت دائم، نه تنها باعث می ‌شود، دایره واژگان و دستور زبان شما ارتقاء پیدا کند، بلکه باعث می‌شود با اصطلاحات جدید که در موقعیت ‌های مخصوص استفاده می ‌شود نیز آشنا شوید و از آن ها در مکامله ‌های خودتان استفاده کنید که این مورد نیز در کلاس ‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی به زبان آموزان توصیه می‌شود.

صدای خود را ضبط کنید

اگر شما هم در زمان گفت ‌و‌ گو، مکث‌ های طولانی مدت دارید و در ذهن‌ تان به دنبال کلمه، عبارت و یا فعل خاصی می ‌گردید تا مکالمه ‌تان را پیشرفته انجام دهید، بهتر است از تکنیک “ضبط صدای خود” استفاده کنید.

چگونه؟

یکی از راه ‌های تقویت اسپیکینگ زبان انگلیسی در سطح پیشرفته، ضبط کردن صدای خود حین صحبت کردن است. در حالی که صدایتان در حال ضبط شدن است، سوالی از خود بپرسید و به آن سوال پاسخ بدهید. با هر بار گوش دادن به صدای ضبط شده، سعی کنید از کلمات، عبارات و دستور زبان‌ های پیچیده ‌تر استفاده کنید، بعد از مدتی، متوجه پیشرفت شگفت انگیزی در مکالمه ‌هایتان خواهید شد.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم شما را با روش های تقویت speaking در زبان انگلیسی آشنا کنیم و آسان ترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم.

یادمان باشد، قبل از تلاش برای پیاده کردن روش ‌های فوق، باید نسبت به افزایش سطح دانش زبان ‌مان اقدام کنیم. در قدم اول استفاده از منابع درست برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار حیاتی است. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن یکی از نرم افزار های به روز در زمینه آموزش زبان انگلیسی است. اپلیکیشنی ویدئو محور، که تلاش دارد با ارائه برنامه ‌ای مدون، سطح زبان شما را بهبود ببخشد. تکرار و تمرین مداوم و استفاده از روش ‌هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، باعث بهتر شدن وضعیت مکالمه شما خواهد شد.

امتیازدهی

اشتراک گذاری:

بیش از آنچه انتظار دارید!!

برنامه ریزی آموزشی در اپلیکیشن نوگولرن به شکلی است که در بازه زمانی کوتاه هر آنچه زبان آموزان برای پیشبرد اهداف آموزشی خود نیاز داشته باشند در اپلیکیشن نوگولرن در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دوره جامع ایلتس در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی داخل اپلیکیشن در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. دوره آزمونهای ملی EPT و MSRT مراحل پایانی تدوین را سپری کرده و به زودی در دسترس عموم قرار میگیرد. دوره های TOFEL, Accent training, Common mistakes و همچنین دوره NOGO-KIDS (دوره مخصوص کودکان) در حال برنامه ریزی جهت توسعه میباشند.

دانلود اپلیکیشن نوگولرن :

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن
دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن

دوره‌های نوگولرن

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن در قالب 8 دوره کاربری طراحی شده است. این دوره های بگونه ای طراحی شده که تمام مهارت های مورد نیاز برای زبان انگلیسی را در برمی‌گیرد.

از تجربه خود در اپلیکیشن نوگولرن برای ما بنویسید و اگر سوالاتی درباره این اپلیکیشن دارید، در دیدگاه برای ما بنویسید ما با کمال میل آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *