آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

وقتی صحبت از مکالمه به زبان انگلیسی می‌شود، بیشتر زبان آموزان نمی‌توانند به راحتی از کلمات و دستور زبان ‌های مختلف که تا به حال، یاد گرفته‌اند، استفاده نمایند و مکالمه روان و بدون ایرادی داشته باشند. در این مطلب سعی کرده‌ایم، شما را با انواع روش‌های جدیدِ آموزش مکالمه زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته آشنا نماییم تا با یک تیر چندین هدف را بزنید.

با ما همراه باشید:

آموزش مکالمه انگلیسی مبتدی

از کلمات، عبارات و گرامر هایی که به تازگی یاد می‌ گیرید، در مکالمه‌ هایتان استفاده کنید

اگر شما هم همانند سایر زبان آموزان روزها و ماه‌ها سعی می‌کنید، با حفظ کردن کلمات، عبارات و گرامر های مختلف، از آن ها در گفت و گوهایتان استفاده کنید، اما در نهایت، هیچ کدامشان دقیقا در زمان مکالمه یادتان نمی‌آید و یا به اشتباه از آن ها استفاده می‌کنید، باید بگوییم، روش شما تا حد زیادی اشتباه است.

راه حل:

آسان ترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و ابتدایی‌ ترین کار برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی و تقویت مکالمه زبان انگلیسی استفاده از واژگان، دستور زبان و اصطلاحات در همان زمانی است که به تازگی آن را فرا گرفته ‌اید. وقتی با مورد جدیدی روبرو می‌ شوید، در ابتدا سعی کنید با صدای بلند آن را چند بار تکرار کنید، سپس جملات مختلفی با واژگان، عبارات و گرامرهای جدید بنویسید. تکرار این فعالیت باعث می‌شود همگی موارد جدید در حافظه بلند مدت ذخیره شوند. حال در مکالمه بعدی‌ تان، خودتان را مجاب کنید تا از مواردی که به تازگی یاد گرفته اید، استفاده کنید. با تمرین مداوم، گفت‌ و گو هایتان رنگ و بوی حرفه‌ای به خود می ‌گیرد.

همانند بازیگران، نقشی را بازی کنید.

در دنیای بازیگری، بازیگران فقط یک هدف دارند، و آن هم اجرای بی ‌نقص و باورپذیر متنی است که نویسنده برای آنان تهیه کرده است. حال در دنیای واقعی برای یادگیری زبان انگلیسی مخصوصا اسپیکینگ، مثل بازیگران رفتار کنید.

چگونه؟

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

متن گفت و گویی را آماده کنید و سعی کنید با چندبار روخوانی، آن را به خاطر بسپارید، سپس جلوی آینه، شروع به اجرای گفت و گو کنید، با تکرار این تمرین، بعد از مدتی، متوجه خواهید شد، مکث‌ ها و فراموشی کلمات و دستور زبان‌ها از بین رفته‌اند و شما مسلط تر گفت و گو را انجام می ‌دهید. این مورد یکی از روش ‌های آموزش مکالمه انگلیسی مبتدی است.

آموزش مکالمه انگلیسی پیشرفته

تقویت مهارت گفتاری با اپلیکیشن‌های به روز

در مطلب پیشین با عنوان” برترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی” به معرفی هشت اپلیکیشن برای یادگیری صفر تا صد زبان انگلیسی اشاره کردیم، در کنار این برنامه‌ها، برای آموزش مکالمه انگلیسی پیشرفته می‌توانید از  اپلیکیشن ‌هایی نظیر hello Talk ، Tandem و … استفاده کنید. در این برنامه ‌ها فضایی دوستانه برای گفت‌ و گو در نظر گرفته شده است که شما می‌توانید با افراد انگلیسی زبان و اساتید زبان پیرامون موضوعات مختلف صحبت کنید و ایرادات گرامری و واژگان خود را برطرف کنید.

آموزش مکالمه انگلیسی پیشرفته

روز خود را با زبان انگلیسی آغاز و به اتمام برسانید

هرچقدر بیشتر به زبان انگلیسی گوش کنید، راحت ‌تر می ‌توانید حرف بزنید. این یک نظریه ‌ای است که بیشتر مدرسان زبان انگلیسی با آن هم عقیده هستند. گوش دادن به موزیک‌، اخبار، پادکست و کتاب‌های صوتی، همچنین دیدن فیلم و سریال ‌های انگلیسی به صورت دائم، نه تنها باعث می ‌شود، دایره واژگان و دستور زبان شما ارتقاء پیدا کند، بلکه باعث می‌شود با اصطلاحات جدید که در موقعیت ‌های مخصوص استفاده می ‌شود نیز آشنا شوید و از آن ها در مکامله ‌های خودتان استفاده کنید که این مورد نیز در کلاس ‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی به زبان آموزان توصیه می‌شود.

صدای خود را ضبط کنید

اگر شما هم در زمان گفت ‌و‌ گو، مکث‌ های طولانی مدت دارید و در ذهن‌ تان به دنبال کلمه، عبارت و یا فعل خاصی می ‌گردید تا مکالمه ‌تان را پیشرفته انجام دهید، بهتر است از تکنیک “ضبط صدای خود” استفاده کنید.

چگونه؟

یکی از راه ‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی در سطح پیشرفته، ضبط کردن صدای خود حین صحبت کردن است. در حالی که صدایتان در حال ضبط شدن است، سوالی از خود بپرسید و به آن سوال پاسخ بدهید. با هر بار گوش دادن به صدای ضبط شده، سعی کنید از کلمات، عبارات و دستور زبان‌ های پیچیده ‌تر استفاده کنید، بعد از مدتی، متوجه پیشرفت شگفت انگیزی در مکالمه ‌هایتان خواهید شد.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم شما را با روش های آموزش مکالمه زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته آشنا کنیم و آسان ترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را خدمت شما عزیزان معرفی کردیم.

یادمان باشد، قبل از تلاش برای پیاده کردن روش ‌های فوق، باید نسبت به افزایش سطح دانش زبان ‌مان اقدام کنیم. در قدم اول استفاده از منابع درست برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار حیاتی است. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن یکی از نرم افزار های به روز در زمینه آموزش زبان انگلیسی است. اپلیکیشنی ویدئو محور، که تلاش دارد با ارائه برنامه ‌ای مدون، سطح زبان شما را بهبود ببخشد. تکرار و تمرین مداوم و استفاده از روش ‌هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، باعث بهتر شدن وضعیت مکالمه شما خواهد شد.

اشتراک گذاری :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا اپلیکیشن رو به راحتی دانلود کن

اپلیکیشن رو نصب کن بعدش می تونید از کلیه امکانات نوگولرن بصورت رایگان تا 24 ساعت استفاده کنید. در صورت نیاز به مشاوره از طریق واتساپ یا پیج اینستاگرام در با ما ارتباط باشید.

به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید