گرامر انگلیسی

قطعا بر کسی پوشیده نیست که برای یادگیری هر زبانی خارج از زبان مادری افراد نیاز به دانش کافی مربوط به ساختارها و گرامر زبان هدف دارند. زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای آنکه بتوانید لغات را در جمله ای معنادار قرار دهید نیاز به آشنایی با گرامر انگلیسی خواهید داشت. در این بخش به آموزش گرامر زبان انگلیسی با مقالات تخصصی متعدد پرداخته ایم.

نمایش ویدیو درباره IMG_7660
بخش های گرامر

میتوان گفت مهم ترین هدف در آموزش جامع گرامر انگلیسی توانمند سازی زبان آموز در کنار هم نهادن کلمات و خلق جملات معنادار میباشد. اما آیا این تنها هدف در آموزش گرامر انگیسی است؟ پاسخ به این سوال منفی است و باید بگوییم فراگیران زبان در سطوح مختلف به دلایلی متفاوت نیاز به کسب دانش گرامر زبان دارند و آموزش گرامر انگلیسی از جنبه های متفاوت حائز اهمیت است.

جدیدترین مقالات گرامر

آموزش گرامر زبان انگلیسی

یادگیری گرامر زبان انگلیسی اصلا مهم نیست!!! انگلیسی بدون گرامر!!! مکالمه را بدون گرامر یاد بگیرید!!! حتما شما هم یک بارهم که شده این جملات ر ا شنیده اید. یادگیری یک زبان دیگر بدون گرامر بدون شک یک شوخی تبلیغاتی است. گرامر در واقع زیرساخت اصلی جمله سازی در زبان انگلیسی, و بدون شک مهمترین رکن جهت یادگیری آن است. نگران نباشید! در این صفحه ما تمام محتوای مورد نیاز در آموزش گرامر زبان انگلیسی را پوشش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

در ادامه به مهمترین مزایای آموزش گرامر انگلیسی و کمکی که به شما در روند یادگیری اصولی زبان می کند پرداخته ایم.

  • دانش گرامر به فهم شما از زبان کمک میکند.

بیایید فرض کنیم که شما در سطح ابتدایی زبان قرار دارید و هنوز با ساختار افعال گذشته آشنا نیستید. حال جمله زیر را در ذهن خود معنا کنید.

He didn’t make a mistake.

او اشتباهی مرتکب نشد.

یا شاید هم او اشتباهی مرتک نمیشود و یا نخواهد شد. گوینده قصد بیان کدام یک از این مفاهیم را داشته؟ همانطور که مشاهده میکنید اگر با ساختار جملات گذشته آشنا نباشید، نمیتوانید منظور گوینده از این جمله را دقیق متوجه شوید.

  • دانش گرامر به ساخت جملات جدید کمک میکند.

یکی دیگر از شاخصه های اهمیت آموزش گرامر زبان انگلیسی آشنایی با ساختارهای زبانیست. چرا که دانش این ساختارها به شما این امکان را میدهد تا در موقعیت های جدید تنها با تغییر یک یا چند کلمه جملات جدیدی را خلق کنید و آنچه را که میخواهید بیان کنید. بسیاری از افراد با جمله پرسشی How are you?  برای احوال پرسی آشنا هستند. حال اگر بخواهید حال پدر یا مادر دوستتان را بپرسید که به تازگی از بیمارستان مرخص شده، ابتدا باید به جای کلمه you  از کلمه he  و یا She  استفاده کنید. بعد هم با تکیه بر دانش گرامر خود فعل are را با فعل is تعویض کنید.

How are you?

How is he/she?

  • دانش گرامر از اشتباه فهمیدن و سوءتفاهم جلوگیری میکند

متاسفانه بسیاری از کج فهمی های ایجاد شده در ذهن فراگیران زبان انگلیسی، عدم دانش کافی مربوط به ساختارها و کاربرد آنهاست. برای درک بهتر زبان باید به این موضوع توجه داشت که جملات خارج از معنی کلماتی که در آن قرار دارد به سبب ساختارشان ممکن است کاربردهای متفاوتی داشته باشند. برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه کنید.

Can you open the window?

میتونی پنجره رو باز کنی؟

خب حال اگر شنونده با کاربرد این جمله که در ساختار یک درخواست بیان شده است – آشنا نباشد، ممکن است در پاسخ به این سوال بگوید بله اما عمل بازکردن پنجره را انجام ندهد؛ صرفا به دلیل اینکه این جمله را بر اساس کلمات آن معنا کرده و به کاربرد آن توجهی نداشته است. شاید برایتان جالب باشد که کاربردشناسی (pragmatics) یکی از شاخه های کلیدی در آموزش گرامر انگلیسی است و تاکنون کتب و مقالات مختلفی در این باره به چاپ رسیده است.

آموزش رایگان گرامر زبان انگلیسی

یقینا مطالب مطرح شده درباره اهمیت گرامر در زبان  شما را به فکر آن انداخته که هر چه زودتر فراگیری دستور زبان انگلیسی را شروع کنید. خبر خوب آنکه در این سایت گرامرهای کاربردی زبان انگلیسی در دسته بندی های مشخص و به صورت کاملا رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است تا آموزش رایگان گرامر زبان انگلیسی نیز در راستای مسئولیت اجتماعی این مجموعه به لیست خدمات منحصر به فرد نوگولرن اضافه شود.

در این دسته بندی میتوانید مهم ترین و کاربردی ترین مباحث گرامر زبان انگلیسی را مطالعه کنید و یا اگر در مبحث خاصی ضعف دارید، مستقیما سراغ همان مقاله رفته و موضوع مدنظر خود را مطالعه کنید. همچنین اگر قصد یادگیری گرامر دارید اما نمیدانید که از کجا شروع کنید، پیشنهاد میشود مباحث مربوط به زمان ها پیش از هر مبحث دیگری در لیست مطالعه خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

درخواست مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.