چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم؟

چگونه انگليسي را روان بخوانيم؟
در این مقاله میخواهیم در مورد چگونه انگليسي را روان بخوانيم، صحبت کنیم

شاید شما هم از خودتان پرسیده باشید، چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟ این سوال، یکی از اساسی‌ترین پرسش‌ هایی‌ است که افراد هنگام یادگیری یک زبان جدید از خود می‌پرسند. باید توجه داشته باشید که ذهن شما همیشه به‌ سمت یافتن راه‌های جدید برای بهبود واژگان زبان جدید، مانند زبان انگلیسی است. با توجه به حضور زبان انگلیسی در اکثر زبان‌های دنیا و استفاده از آن در تمام شبکه‌ های تلویزیونی، کلاسهای مجازی و …، یادگیری آن کار نسبتاً آسانی خواهد بود.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم

قبلاً بارها این حرف‌ را شنیده‌اید: بهترین راه برای نشان دادن میزان تسلط شما به زبان انگلیسی، این است که نشان دهید چقدر می‌توانید از انگلیسی در مکالماتتان استفاده کنید. البته منظور چت در رسانه‌های اجتماعی و … نیست؛ زیرا روان صحبت کردن یک کار کاملاً متفاوت است. به نوعی نشان دهید چقدر به روان خوانی انگلیسی مسلط هستید؟!

حال، اگر بخواهم به چهار مهارت زبانی (صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن) در روان‌ خوانی انگلیسی اشاره کنم، قبل از آن باید بگویم که این عوامل در کنار هم از مهم‌ترین مهارت‌ها برای تسلط یافتن به زبان انگلیسی شماست. مهارت‌های زبان‌آموزی در کنار هم قرار دارند و در کنار هم کار می‌کنند.

در این مقاله، قصد داریم بر نقش منحصر به‌فرد خواندن در تسلط زبان خود تمرکز کنیم و چند تکنیک برای پاسخ به این سوال که چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم به شما نشان دهیم. تقریباً هر کسی با هر میزان دانش زبانی می‌تواند برای بهبود تسلط به زبان انگلیسی خود، از آن‌ها استفاده کند.

چگونه انگليسي را روان بخوانيم؟

چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم

کار نیکو کردن از پر کردن است؛ حتماً این ضرب‌المثل را قبلاً شنیده‌اید. هر چه بیشتر بخوانید، چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت. هر چه بیشتر یاد بگیرید، به مکان‌های بیشتری خواهید رفت و لذت بیشتری خواهید برد.

ترکیب خواندن و صحبت کردن، مغز ما را قادر می‌سازد تا به هر زبان جدیدی که یاد می‌گیریم، عادت کند. به این ترتیب، پتانسیل ما را برای خوب صحبت کردن بالا می‌رود.

برای درک اینکه چرا این اتفاق می‌افتد و چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم باید نگاهی به عناوین زیر بیندازید.

از خواندن متون سطوح پیشرفته دوری کنید

توانایی شما برای پیشرفت در روان خوانی انگلیسی مستقیماً با نحوه برخورد شما با آنچه در حال حاضر می‌دانید مرتبط خواهد بود. به‌عبارت دیگر، اگر سعی کنید چیزی را که بسیار بالاتر از سطح مهارت فعلی شماست، انجام دهید، احتمالاً برای شما پایان بدی خواهد داشت.

این کار نه‌ تنها پیشرفت شما را کاهش می‌دهد، بلکه بر انگیزه و تمایل شما در یادگیری نیز تأثیر منفی می‌گذارد. در عوض، سعی کنید داستان‌هایی را بخوانید که درک آن‌ها آسان است یا تا حدودی برای شما چالش برانگیز هستند و ذهن شما را فعال می‌کنند.

اگر متن سختی را بخوانید، با کلمات و اصطلاحات گیج‌کننده بیشتری مواجه می‌شوید و این برای شما بد است. چرا؟ پس چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟ باید بگوییم خواندن چیزی که اصلاً متوجه آن نمی‌شوید، فایده‌ای ندارد.

این بدان معنا نیست که هرگز نباید سراغ محتوای سطح بالا برای تقویت روان خوانی انگلیسی رفته و دایره لغات خود را دائماً گسترش ندهید، بلکه قطعاً باید این کار را انجام دهید. اما قدم‌به‌قدم و در زمان خودش.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

یادگیری لغات جدید (در متن)

متن بخوان. وقتی از یکی از اساتید پرسیدم که راهی به‌غیر از متن‌خوانی نیست؟ گفت همینه که هست! متن بخوان. اگر به‌دنبال یادگیری کلمات جدید هستید و می‌خواهید بدانید چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم، باید متن‌خوانی خود را زیاد کنید.

شما در حین خواندن، واژگان جدید را یاد می‌گیرید و منحنی یادگیری واژگان برای شما کوتاه‌تر می‌شود.

درک متنی واژگان در زبان انگلیسی، وقتی صحبت از توانایی شما برای صحبت با دیگران می‌شود، بسیار مهم است. این مسئله سطح تسلط شما بر زبان انگلیسی را تعیین می‌کند.

یک چیز مسلم است، چه از طریق اپلیکیشن‌های یادگیری زبان باشد یا خواندن کتاب‌های طولانی، یادگیری لغات جدید با خواندن متن، به این معنی است که بتوانید دائماً راه‌های جدیدی برای بهبود زبان‌آموزی خود و در نتیجه مهارت‌های گفتاری‌تان مانند روان‌خوانی بیابید.

ذهن شما مانند یک اسفنج است و هر متن جدیدی که می‌خوانید، دریایی از کلمات و عبارات جدید را در خود ذخیره می‌کند. خواندن متن به شیوه‌های مختلف مانند استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی می‌تواند تسلط زبانی شما را افزایش دهد و کیفیت و تسلط شما به روان خواندن انگلیسی را به سطحی شبیه به سطوح مکالمه بومی یا محلی برساند.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

با صدای بلند، اما بدون خطا بخوانید

خب، به نظرتان روش زیر چطور است؟

با دوستان خود به‌صف شوید؛

یک نفر در کلاس یا در خانه شروع به خواندن کلمات با صدای بلند ‌کند؛

اگر هر کسی دو اشتباه(در خواندن) مرتکب شد، صرف‌نظر از این که آن اشتباه چیست(تلفظ نادرست کلمات، عدم استراحت کوتاه در پایان جمله و…)، خواندن او را متوقف کنید؛

نفر بعدی در صف به خواندن ادامه ‌دهد؛ این چرخه تا پایان متن ادامه دارد؛ برنده کسی است که بیشترین سطر را در روان خواندن انگلیسی بدون خطا خوانده باشد، نه صرفا یک روان خوانی توام با خطاهای بسیار!

در ضمن جایزه‌اش را خودتان تعیین کنید. به نظرتان این روش پاسخی به سؤال «چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم؟» نیست؟

این کار را می‌توان به‌صورت فردی یا گروهی انجام داد. اگر می‌خواهید این روش را به‌صورت جداگانه انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم صدای خودتان را ضبط کنید و خواندن خود را تجزیه و تحلیل نمایید، یا از شخص مسلط‌تری(معلم، یک دوست انگلیسی زبان) بخواهید که به شما کمک کند تا این روش را پیش ببرید.

هدف این تکنیک بهبود صحبت کردن، تلفظ و انگیزه شما برای یادگیری زبان انگلیسی و اینکه بدانید چگونه انگلیسی را روان بخوانیم است.

این روش فرصتی است تا ببینید دقیقاً چقدر به زبان انگلیسی مسلط هستید و خود را ارزیابی کنید که در کدام مرحله زبان‌آموزی قرار دارید و به‌عنوان یک زبان‌ آموز انگلیسی باید کجا باشید.

نکته: سعی کنید با استفاده از لهجه‌های مختلف و تغییر لحن صدای خود، در هنگام خواندن با صدای بلند، تا حد امکان وارد شخصیت‌های متن شوید. این کار، بهترین نتیجه را نصیب شما خواهد کرد، زیرا باید روی چیزهای بیشتری تمرکز کنید و بفهمید که چه می‌گویید.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

به انگلیسی فکر کنید

تمام هدف سوال چگونه انگلیسی را روان بخوانیم، این است که خود را وادار کنید که همیشه به انگلیسی و به روش آن‌ها فکر کنید. ببینید، فکر کردن به زبان انگلیسی کلید خوب صحبت کردن و توانایی برقراری ارتباط در سطح بومی است. به‌عبارت دیگر؛ بالاترین سطحی که می‌توان به‌عنوان یک زبان‌آموز انگلیسی از نظر تسلط زبان به آن دست یافت، این است که بتوانید زبان انگلیسی را به همان روشی که در زبان مادری انجام می‌دهند، یاد بگیرید.

ممکن است گوش دادن به صحبت‌های انگلیسی زبانان فاقد درک بصری باشد و همچنین این موقعیت برای همه مهیا نمی باشد.

نگران نباشید چون این کار می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش داده و یادگیری را شما را افزایش دهد. به همین جهت گاهی یک عکس، ارزش هزار کلمه را دارد. همچنین گاهی یک کتاب، داستان یا یک متن ساده ارزش بسیار بیشتری دارد، به‌خصوص برای زبان‌آموزان انگلیسی.

در ادامه به ۱۰ روش برای بهبود واژگان برای روان خواندن انگلیسی که به روان‌خوانی شما کمک می‌کنند اشاره خواهیم کرد.

۱۰ روش تقویت روان خوانی انگلیسی

۱. یک فرهنگ لغت شخصی داشته باشید

آن روزهای مدرسه را به خاطر می‌آورید که اولین کلاس‌های انگلیسی را برای شما می‌گذاشتند و هر کلمه جدیدی که یاد می‌گرفتید باید در یک دفترچه جداگانه یا در پشت دفترتان نوشته می‌شد؟ در واقع، این کار یکی از کارآمدترین روش‌ها برای یادگیری لغات جدید و پیگیری پیشرفت کلی شما بوده و هست.

یک نوت بوک جدید بخرید یا یک صفحه یادداشت جدید در موبایل خود ایجاد کنید و در آن به‌طور منظم فهرست کلماتی از تمام واژگان جدید انگلیسی که تاکنون به آن تسلط داشته‌اید را، به‌روز کنید.

۲. تکرار، تکرار، تکرار

متخصصان زبان می‌گویند، تکرار مادر یادگیری است. مغز انسان در واقع از الگوهای تکراری برای تقویت معنا استفاده می‌کند و آن را به خاطر می‌سپارد. بسیار مهم است که دائماً واژگان جدید یاد بگیرید، اما همچنین باید‌ هر کلمه جدید را اصلاح کنید تا از تجربه یادگیری خود نهایت استفاده را ببرید و همیشه کلمات در یادتان بماند تا به درجه ای از روان خوانی انگلیسی برسید.

چگونه انگليسي را روان بخوانيم؟

۳. هر کلمه جدید را معنادار کنید

تحقیقات نشان داده است که مغز ما مفاهیم کلامی جدید را زمانی بهتر درک می‌کند که به یک تصویر یا مفهوم دیگر مرتبط باشند. به‌عنوان مثال، اگر کلمه «مزاج» را یاد بگیرید، ممکن است معنای آن را به «دمای بدن» پیوند دهید تا راحت‌تر آن را به خاطر بسپارید، و مهم‌تر از آن، بتوانید در هر لحظه معنای آن را به خاطر بیاورید.

مفاهیمی که به هم متصل می‌کنید، تا زمانی به شما کمک می‌کنند که واژگان جدید را حفظ کنید. البته لازم نیست همیشه به هم مرتبط باشند.

۴. تندخوانی

چگونه انگليسي را روان بخوانيم؟

این روش نیاز به توضیح کمی دارد. همان طور که ذکر شد، خواندن و ترکیب آن با فرهنگ لغت، یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن واژگان جدید است. علاوه بر این، سعی نمایید تا حد امکان مطالب را تندخوانی کنید و به آن تنوع ببخشید.

البته این کار را وقتی حرفه‌ای تر شدید انجام بدهید تا دچار دلزدگی نشوید. به‌عنوان مثال کتاب، روزنامه، مجلات و… را تا جایی‌که می‌توانید تند بخوانید. همچنین به‌کارگیری برخی روش‌های تندخوانی نیز به شما کمک خواهد کرد تا چشمان شما با لغات بیشتری آشنا شوند.

۵. واژ‌ه‌ها را تجزیه و تحلیل کنید

هنگام مطالعه، سعی کنید خود را با بررسی نکردن معنی کلمات جدید در فرهنگ لغت محک بزنید. در عوض، معنی آن لغت را از متن استنتاج و استخراج کنید. فقط بعد از برخورد با یک کلمه جدید به خواندن ادامه دهید. این کار آنقدرها هم سخت نیست. این راه، یک روش پیشرفته‌ برای تسلط بر واژگان جدید برای آن است که متن انگلیسی را روان بخوانیم.

حال، اگر بخواهم به چهار مهارت زبانی (صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن) در روان‌ خواندن انگلیسی اشاره کنم، قبل از آن باید بگویم که این عوامل در کنار هم از مهم‌ترین مهارت‌ها برای تسلط یافتن به زبان انگلیسی شماست. مهارت‌های زبان‌ آموزی در کنار هم قرار دارند و در کنار هم کار می‌کنند.

در این مقاله، قصد داریم بر نقش منحصر به‌فرد خواندن در تسلط زبان خود تمرکز کنیم و چند تکنیک روان‌خوانی را به شما نشان دهیم. تقریباً هر کسی با هر میزان دانش زبانی می‌تواند برای بهبود تسلط به انگلیسی خود، از آن‌ها استفاده کند.

۶. مشاهدات میدانی انجام دهید

یکی دیگر از روش‌ ها برای رسیدن به پاسخ چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم این است که هنگام خواندن کلمات و جملات به دنیای اطراف خود نگاه کنید، تا نمونه‌هایی از کاربرد آن‌ها را بیابید. این کار بسیار سودمند است، زیرا نه‌تنها می‌توانید از واژگان جدید استفاده کنید، بلکه خواهید توانست ترکیب‌هایی که می‌توان شکل داد را نیز مشاهده نمایید.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

۷. از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید

رایج‌ترین روش برای پاسخ به سؤال چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم یادگیری واژگان جدید و تسلط بر زبان‌های جدید در بین زبان‌آموزان امروزی است. اکثر برنامه‌های یادگیری زبان، مانند Duolingo، Memrise یا QuizUp واژه‌محور هستند و از تکرار و الگوهای رفتاری برای کمک به فرآیند یادگیری شما و به حداکثر رساندن زمان و تلاش شما استفاده می‌کنند.

اما برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها مانند اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی nogolearn به‌ راحتی در دسترس هستند و معمولاً محدودیت زمانی ندارند و زبان‌ آموز می‌تواند به‌راحتی و بدون نیاز به استاد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن زبان انگلیسی را آموزش ببیند.

به‌طور خلاصه، هر رقابت تعاملی، چه روی موبایل باشد و چه با دوستان، سرعت شما را برای یادآوری و حفظ کلمات جدید بیشتر می‌کند.

۸. به‌طور فعال از آنچه یاد می‌گیرید، استفاده کنید

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

تمرین کلمات جدید را صرفاً به استفاده از برنامه محدود نکنید. تسلط واقعی شما زمانی خود را نشان می‌دهد که بتوانید از کلمات جدید در یک محیط واقعی استفاده کنید. بهترین روش برای فعالیت این است که در گفت‌ و گوها شرکت کنید.

۹. با انگیزه بمانید

برای اینکه بتوانید دایره لغات خود را تا حد ممکن ارتقا دهید، باید کنجکاوی یادگیری کلمات جدید را هر روز در خود پرورش دهید. انگیزه درونی می‌تواند به سرعت پیشرفت شما کمک کند.

۱۰. هدف‌گذاری کنید

آخرین مورد درباه اینکه چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم چیزی است که بیشتر زبان‌ آموزان در آن شکست می‌خورند و آن نداشتن هدف است.

یادگیری یک زبان جدید مانند کاشت بذر برای رشد یک گیاه است. این فرآیند به توجه نیاز دارد و به‌ سادگی نمی‌توان آن را پشت سر گذاشت و یک شبه زبان انگلیسی را یاد گرفت.

علاوه بر این، این کار شفافیتی را برای شما فراهم می‌کند تا پیشرفت خود را پیگیری کنید. همچنین به بینش دقیقی در مورد تعداد کلماتی که می‌خواهید یاد بگیرید و تعداد اهدافی که واقعاً به آن‌ها رسیده‌اید، دست خواهید یافت.

چگونه انگلیسی را روان بخوانیم؟

جمع‌بندی مطلب روان خوانی انگلیسی

شما در این مقاله با روش‌هایی برای پاسخ به سوال چگونه متن انگلیسی را روان بخوانیم آشنا شدید. فقط یک لحظه به این موضوع فکر کنید، که هر زمان که متنی را می‌خوانید، در واقع با شخصی که آن را نوشته صحبت می‌کنید. از نظر فنی، شما مکالمه‌ای به زبان انگلیسی با شخص نویسنده دارید؛ بنابراین خواندن متن، مستقیماً بر نحوه درک و تسلط بر زبان در حین صحبت تأثیر می‌گذارد. شما چه تجربه ای از راه های تقویت روان خوانی انگلیسی دارید؟ با دیگر مخاطبان نوگولرن در بخش کامنت ها به اشتراک بزارید و چنانچه سوالی در این خصوص دارید مطرح کنید تا به شما پاسخ دهیم.

امتیازدهی

از تجربه خود در اپلیکیشن نوگولرن برای ما بنویسید و اگر سوالاتی درباره این اپلیکیشن دارید، در دیدگاه برای ما بنویسید ما با کمال میل آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

بیش از آنچه انتظار دارید!!

برنامه ریزی آموزشی در اپلیکیشن نوگولرن به شکلی است که در بازه زمانی کوتاه هر آنچه زبان آموزان برای پیشبرد اهداف آموزشی خود نیاز داشته باشند در اپلیکیشن نوگولرن در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دوره جامع ایلتس در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی داخل اپلیکیشن در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. دوره آزمونهای ملی EPT و MSRT مراحل پایانی تدوین را سپری کرده و به زودی در دسترس عموم قرار میگیرد. دوره های TOFEL, Accent training, Common mistakes و همچنین دوره NOGO-KIDS (دوره مخصوص کودکان) در حال برنامه ریزی جهت توسعه میباشند.

دانلود اپلیکیشن نوگولرن :

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن
دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن