آزمون ماک آیلتس

بی شک یکی از کلیدهای موفقیت در یادگیری هر مهارتی، دریافت بازخورد موثر و کارآمد در شناسایی و رفع نقاط ضعف است. موفقیت در آزمون ماک آیلتس نیز از این قاعده مستثنی نیست و شرکت در آزمون های آزمایشی پیش از ثبت نام در آزمون اصلی همواره توسط اساتید و کارشناسان حوزه آیلتس توصیه میشود. بخصوص که هزینه آزمون آیلتس نسبت به آزمون های دیگری همچون EPT  و MSRT بسیار بیشتر است.

دوره رایتینگ آیلتس
نمایش ویدیو درباره دوره رایتینگ آیلتس

ماک آیلتس

لغت ماک (mock) در انگلیسی به معنای آزمون آزمایشی است. بنابر این mock ielts همان آزمون آزمایشی آیلتس است که طی آن متقاضی میتواند مهارت های خود را در شرایطی مشابه با شرایط آزمون و براساس سوالات آزمون آیلتس مورد ارزیابی قرار دهد. بی شک این ارزیابی میتواند از جهات مختلفی در آمادگی بیشتر متقاضی موثر باشد. در ادامه به سه مزیت ماک آیلتس خواهیم پرداخت.

همانطور که میدانید، عملکرد شما در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ آزمون آیلتس توسط آزمایندگان (IELTS examiners) این آزمون مورد بررسی قرار میگیرد و همچون دو مهارت دیگر – لیسنینگ و ریدینگ – شما نمیتوانید با شمارش تعداد پاسخ های صحیح خود، عملکرد خود را بررسی کنید.​

به طور معمول، بسیاری از متقاضیان آزمون آیلتس تمارین خود را بخش به بخش انجام داده و پس از پایان هر بخش پاسخ های خود را بررسی میکنند. به طور مثال اکثر داولطبان هر سه متن آزمون در بخش ریدینگ را پشت هم تمرین نمیکنند. بلکه در روز و یا ساعتی خاص متن اول را مطالعه میکنند و بعد چک کردن پاسخ ها و احتمالا کمی استراحت، به سراغ متن بعدی میروند. البته که این نوع روش مطالعه مزیت هایی نیز دارد. اما باید توجه داشت که آزمون آیلتس یک ماراتن 3 ساعته است و حفظ تمرکز شما در طول این سه ساعت کار ساده ای نیست و خود نیاز به تمرین کافی دارد. شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس میتواند تا حد زیادی این مشکل را برطرف سازد.

شناسایی دقیق نقاط ضعف و قوت شما پیش از آزمون به منظور انتخاب رویکرد و روش مناسب برای پاسخ به سوالات حین آزمون از واجبات آمادگی برای آزمون آیلتس است. با توجه به زمان محدود آیلتس، شما باید دقیقا بدانید که زمان خود را چطور صرف کنید و از صرف زمان زیاد برای پاسخ به سوالاتی که در آن تبهر ندارید پرهیز کنید.

Vector
300,000 تومان
Mr.Nogo

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس در موسسات و مراکز مختلف به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار میشود و در هر مرکزی ممکن است نوع بازخوردی که به شما داده میشود متفاوت باشد. در برخی مراکز با شرکت در آزمون ماک آیلتس، کارنامه ای حاوی نمرات شما در هر بخش از آزمون دریافت میکنید در حالی که در مراکزی دیگر علاوه بر دریافت نمرات هر بخش، بازخورد آموزشی همراه با تحلیلی از اشتباهات شما در آزمون در اختیار شما قرار میگیرد.

با توجه به درخواست مکرر کاربران و همراهان نوگولرن، امکان ثبت نام در آزمون ماک آیلتس آنلاین در نوگولرن فراهم شده است تا شما عزیزان از تمام مزایای این آزمون و بازخوردهای آموزشی دقیق کارشناسان آیلتس نوگولرن بهره مند شوید.

مهم ترین مزیت آموزشی آزمون ماک آیلتس آنلاین ما ارائه توصیه ها و تکنیک های کاربردی برای افزایش چشمگیر نمرات شما در بازه زمانی کوتاه مدت میباشد. به طوری که ارتقاع یک نمره ای در آزمون دوم، پس از به کارگیری و تمرین راهکارهای پیشنهادی به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.

کارنامه آزمون ماک آیلتس

پس از پایان آزمون، برای مشاهده نتایج آزمون ماک کارنامه ای حاوی نمرات شما، به همراه پاسخ های صحیح و غلط به حساب ایمیل درج شده در فرم ارسال خواهد شد. با بهره گیری از جداول آماری مختلف سعی بر آن داشته ایم که عملکرد دقیق شما در انواع سوالات را بررسی کرده و تصویر دقیقی از نقاط ضعف و قوتتان را ترسیم کنیم. اما همانطور که گفته شد، مهم ترین مزیت آزمون ماک آیلتس نوگولرن بخش مربوط به پیشنهادات و معرفی منابع است. راهکارها و منابع پیشنهادی کارشناسان آیلتس نوگولرن مسیر آمادگی شرکت کنندگان در آزمون آیلتس را هموار خواهد کرد. تمام این راهکارها در قالب یک فایل صوتی به همراه کارنامه برای شما ارسال میشود که در آن کارشناس ما تمام مشکلات و راه کارهای موجود را بررسی کرده و شما را در جریان دقیق جزییات آزمون به خصوص در بخش های اسپیکینگ و رایتینگ میگذارد.

exam-result
سوالات متداول

سوالاتی که شاید برای بسیاری از شرکت کنندگان در این دوره پیش بیاید:

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قبولی در آزمون اصلی آیلتس به عوامل مختلفی همچون آمادگی ذهنی و تمرکز شما در زمان آزمون و همچنین میزان سختی و راحتی سوالات آزمون بستگی دارد. اما به طور کلی میتوان گفت نمره ای که در mock ielts دریافت میکنید با نمره واقعی شما در آزمون اصلی تفاوت چندانی نخواهد داشت. برای احتیاط بیشتر بهتر است سعی کنید در آزمون آزمایشی حداقل نیم نمره بیشتر از نمره مدنظر خود کسب کنید و سپس برای آزمون اصلی ثبت نام کنید.

بله این آزمون به صورت آنلاین برگذار میگردد. به این صورت که شما پس از ثبت نام در آزمون ماک، 24 ساعت زمان خواهید داشت تا طبق دستورالعمل اعلامی توسط تیم آیلتس نوگولرن آزمون را انجام داده و نتایح آن را برای ما ارسال کنید. بدیهیست در صورت عدم تکمیل آزمون در زمان مقرر و یا عدم تعهد به دستورالعمل برگذاری آزمون ماک، طبعات آن بر عهده متقاضی خواهد بود و ممکن است نتایج آزمون شما توسط تیم نوگولرن بررسی نگردد.

پس از ثبت نام در آزمون ماک آیلتس، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت تا زمان برگذاری آزمون مصاحبه خود را از بین زمان های پیشنهادی انتخاب کنید. به طور معمول آزمون اسپیکینگ شما بین یک تا سه روز قبل و یا بعد از زمان آزمون ماک شما و با استفاده از جلسات گوگل میت برگذار میشود.

نتیجه آزمون ماک آیلتس شما ظرف حداکثر 3 روز پس از برگزاری آزمون اسپیکینگ به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد. نتیجه دریافت شده شامل کارنامه تحلیلی عملکرد شما در بخش های مختلف آزمون است که به همراه فایل صوتی توضیحات کارشناس آیلتس و تصحیح رایتینگ های شما خدمتتان ارسال خواهد شد. همچنین کارنامه تحلیلی ارسال شده شامل تمام پاسخ های اشتباه شما به همراه پاسخ نامه تشریحی است تا با بررسی نکات آزمون، نقاط ضعف خود را پوشش داده و نهایتا نمره آیلتس خود را ارتقاء دهید.

56 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

درخواست مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.