یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت

یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت
یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت

یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت

برای برقراری یک مکالمه‌ی کوتاه و مبتدی نیاز به ۲۵۰ تا ۵۰۰ کلمه دارید. برای مکالمات روزمره دانستن ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ لغت نیاز شما را برطرف خواهد کرد. کسانی که به سطح پیشرفته در زبان انگلیسی رسیده‌اند بسته به میزان تحصیلاتشان بر ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کلمه تسلط دارند. 

حتما با چالش بزرگ یادگیری کلمات جدید روبرو بوده‌اید و بدون شک راجع به روش‌های متفاوت زیادی شنیده و بعضی از آن‌ها را هم به کار گرفته‌اید. یکی از تاثیرگذارترین تکنیک‌ها یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت است. در این مقاله روش تهیه کردن فلش کارت و نحوه‌ی استفاده از آن را مرور می‌کنیم. 

چگونه فلش کارت انگلیسی درست کنیم؟

در این قسمت قصد داریم روش های ساخت فلش کارت برای یادگیری زبان انگلیسی و نحوه استفاده از آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

1. از فلش کارت‌های کاغذی یا الکترونیکی استفاده کنید

فلش کارت‌های کاغذی سبک و جا‌به‌جاییشان راحت است. نوشتنِ با دست، در به خاطر سپردن واژه‌ها تاثیر بیشتری از تایپ کردن آن‌ها دارد. اما تاثیر استفاده از اپلیکیشن‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.

در اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن بخشی به نام جعبه لایتنر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید برای خود فلش‌کارت‌های الکترونیکی بسازید و هرکجا که خواستید به آن‌ها دسترسی راحت و آسان داشته باشید. 

بهترین روش یادگیری لغات با فلش کارت
بهترین روش یادگیری لغات با فلش کارت با نوگولرن

2. کارت‌ها را خودتان بسازید

روی یک سمت کارت خود، کلمه را بنویسید و بر روی سمت دیگر کارت، معنای کلمه را یادداشت کنید. می‌توانید تلفظ لغت را هم درج کنید و بهتر است که یک مثال کامل هم بنویسید.

اگر کلمه را در دیکشنری و یا آنلاین سرچ کنید مثال‌های فراوانی خواهید یافت. اگر از نسخه‌ی الکترونیکی استفاده می‌کنید،‌ نیازی به نوشتن ندارید و می‌توانید به تعداد کلمات مورد نظرتان کارت ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید در بخش ترجمه‌ علاوه بر معنای کلمه یک مثال هم به زبان انگلیسی ایجاد کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 

3. کارت‌ها را با رنگ‌های مختلف کدبندی کنید

یادگیری زبان با استفاده از فلش کارت
یادگیری زبان با استفاده از فلش کارت

اگر تعداد زیادی کلمه را یکجا مطالعه می‌کنید،‌ کدبندی‌های رنگی می‌توانند بسیار به شما کمک کنند. می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاد کنید:

4. برای یکسری از کارت‌ها عکس و یا شکل بکشید

به واسطه‌ی عکس‌ها کلمات را زودتر به خاطر سپرده می‌شوند. این موضوع در روانشناسی نیز ثابت شده است. در نظر داشته باشید که برای یکسری از کلمات از عکس استفاده کنید تا فقط به یک روش عادت نکنید.

5. خودتان را تست کنید و کلمات را دسته‌بندی کنید

چگونه فلش کارت انگلیسی درست کنیم
چگونه فلش کارت انگلیسی درست کنیم

کارت‌ها را بر بزنید و به کارتی که رو قرار گرفته نگاه کنید. کلمه را بلند بخوانید. سعی کنید معنی لغت را به خاطر بیاورید. کارت را برگردانید و چک کنید. کارت‌هایی را که درست حدس زده‌اید در یک دسته و کارت‌های اشتباه را در دسته‌ای دیگر قرار دهید. 

اگر بیرون از منزل هستید از کِش‌های رنگی استفاده کنید. دور دسته‌ی کلمات صحیح یک کش با یک رنگ و دور دسته‌ی دیگر کش رنگ دیگری بیاندازید. 

اکثر اپلیکشن‌هایی که امکان استفاده از فلش کارت را به شما می‌دهند، امکان امتحان و دسته‌بندی را نیز فراهم کرده‌اند. 

به تست کردن ادامه بدهید

دسته‌های کارت‌های صحیح و غلط را کنار نگذارید. آن‌ها را نیز مرور کنید. اگر کلمات غلط را یاد گرفته بودید، کارت را به دسته‌ی کلمات صحیح انتقال دهید و بالعکس. 

۳۰ تا ۶۰ دقیقه استراحت کنید و دوباره تست را شروع کنید

دوباره تمامی کارت‌ها را بر بزنید. قبل از شروع تست دوباره کمی صبر کنید. ممکن است از دیدن تعداد کلماتی که فراموش کرده‌اید تعجب کنید. اما این وقفه بین دو تست باعث می‌شود کلمات به حافظه‌ی بلند مدتتان منتقل شوند.  

6. بازی با فلش کارت

می‌توانید برای سنجش سرعت ذهنی خود با فلش کارت‌ها بازی کنید. این بازی را حتی می‌توانید با دوستان خود انجام دهید.

جمع‌بندی

استفاده از فلش‌کارت یادگیری واژه‌های زبان انگلیسی را به مراتب آسان‌تر می‌کند. در این پروسه به خودتان سخت نگیرید و تا جای ممکن حجم کلمات را به مرور زیاد کنید و نه یکباره. ناامید نشوید. ذهن شما به مرور به این روند عادت خواهد کرد.

همیشه به خاطر داشته باشید که آهسته و پیوسته حرکت کردن، نتیجه‌ی بسیار رضایت‌بخش‌تری به همراه خواهد داشت.

همچنین با شرکت در دوره یادگیری واژگان انگلیسی نوگولرن که به صورت کاملا داینامیک طراحی شده است، مسیر یادگیری لغات انگلیسی برای شما از همیشه آسانتر خواهد بود.

3/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری:

بیش از آنچه انتظار دارید!!

برنامه ریزی آموزشی در اپلیکیشن نوگولرن به شکلی است که در بازه زمانی کوتاه هر آنچه زبان آموزان برای پیشبرد اهداف آموزشی خود نیاز داشته باشند در اپلیکیشن نوگولرن در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دوره جامع ایلتس در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی داخل اپلیکیشن در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. دوره آزمونهای ملی EPT و MSRT مراحل پایانی تدوین را سپری کرده و به زودی در دسترس عموم قرار میگیرد. دوره های TOFEL, Accent training, Common mistakes و همچنین دوره NOGO-KIDS (دوره مخصوص کودکان) در حال برنامه ریزی جهت توسعه میباشند.

دوره‌های اپلیکشن زبان انگلیسی نوگولرن

از تجربه خود در اپلیکیشن نوگولرن برای ما بنویسید و اگر سوالاتی درباره این اپلیکیشن دارید، در دیدگاه برای ما بنویسید ما با کمال میل آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.