یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت

یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت

یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت

برای برقراری یک مکالمه‌ی کوتاه و مبتدی نیاز به ۲۵۰ تا ۵۰۰ کلمه دارید. برای مکالمات روزمره دانستن ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ لغت نیاز شما را برطرف خواهد کرد. کسانی که به سطح پیشرفته در زبان انگلیسی رسیده‌اند بسته به میزان تحصیلاتشان بر ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کلمه تسلط دارند. 

حتما با چالش بزرگ یادگیری کلمات جدید روبرو بوده‌اید و بدون شک راجع به روش‌های متفاوت زیادی شنیده و بعضی از آن‌ها را هم به کار گرفته‌اید. یکی از تاثیرگذارترین تکنیک‌ها یادگیری لغات انگلیسی با استفاده از فلش کارت است. در این مقاله روش تهیه کردن فلش کارت و نحوه‌ی استفاده از آن را مرور می‌کنیم. 

1. از فلش کارت‌های کاغذی یا الکترونیکی استفاده کنید

فلش کارت‌های کاغذی سبک و جا‌به‌جاییشان راحت است. نوشتنِ با دست، در به خاطر سپردن واژه‌ها تاثیر بیشتری از تایپ کردن آن‌ها دارد. اما تاثیر استفاده از اپلیکیشن‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.

در اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن بخشی به نام جعبه لایتنر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید برای خود فلش‌کارت‌های الکترونیکی بسازید و هرکجا که خواستید به آن‌ها دسترسی راحت و آسان داشته باشید. 

جعبه لایتنر نوگولرن

2. کارت‌ها را خودتان بسازید

روی یک سمت کارت خود، کلمه را بنویسید و بر روی سمت دیگر کارت، معنای کلمه را یادداشت کنید. می‌توانید تلفظ لغت را هم درج کنید و بهتر است که یک مثال کامل هم بنویسید.

اگر کلمه را در دیکشنری و یا آنلاین سرچ کنید مثال‌های فراوانی خواهید یافت. اگر از نسخه‌ی الکترونیکی استفاده می‌کنید،‌ نیازی به نوشتن ندارید و می‌توانید به تعداد کلمات مورد نظرتان کارت ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید در بخش ترجمه‌ علاوه بر معنای کلمه یک مثال هم به زبان انگلیسی ایجاد کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 

3. کارت‌ها را با رنگ‌های مختلف کدبندی کنید

ها را با رنگ های مختلف کدبندی کنید

اگر تعداد زیادی کلمه را یکجا مطالعه می‌کنید،‌ کدبندی‌های رنگی می‌توانند بسیار به شما کمک کنند. می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاد کنید:

4. برای یکسری از کارت‌ها عکس و یا شکل بکشید

به واسطه‌ی عکس‌ها کلمات را زودتر به خاطر سپرده می‌شوند. این موضوع در روانشناسی نیز ثابت شده است. در نظر داشته باشید که برای یکسری از کلمات از عکس استفاده کنید تا فقط به یک روش عادت نکنید.

5. خودتان را تست کنید و کلمات را دسته‌بندی کنید

a1

کارت‌ها را بر بزنید و به کارتی که رو قرار گرفته نگاه کنید. کلمه را بلند بخوانید. سعی کنید معنی لغت را به خاطر بیاورید. کارت را برگردانید و چک کنید. کارت‌هایی را که درست حدس زده‌اید در یک دسته و کارت‌های اشتباه را در دسته‌ای دیگر قرار دهید. 

اگر بیرون از منزل هستید از کِش‌های رنگی استفاده کنید. دور دسته‌ی کلمات صحیح یک کش با یک رنگ و دور دسته‌ی دیگر کش رنگ دیگری بیاندازید. 

اکثر اپلیکشن‌هایی که امکان استفاده از فلش کارت را به شما می‌دهند، امکان امتحان و دسته‌بندی را نیز فراهم کرده‌اند. 

به تست کردن ادامه بدهید

دسته‌های کارت‌های صحیح و غلط را کنار نگذارید. آن‌ها را نیز مرور کنید. اگر کلمات غلط را یاد گرفته بودید، کارت را به دسته‌ی کلمات صحیح انتقال دهید و بالعکس. 

۳۰ تا ۶۰ دقیقه استراحت کنید و دوباره تست را شروع کنید

دوباره تمامی کارت‌ها را بر بزنید. قبل از شروع تست دوباره کمی صبر کنید. ممکن است از دیدن تعداد کلماتی که فراموش کرده‌اید تعجب کنید. اما این وقفه بین دو تست باعث می‌شود کلمات به حافظه‌ی بلند مدتتان منتقل شوند.  

6. بازی با فلش کارت

می‌توانید برای سنجش سرعت ذهنی خود با فلش کارت‌ها بازی کنید. این بازی را حتی می‌توانید با دوستان خود انجام دهید.

جمع‌بندی

استفاده از فلش‌کارت یادگیری واژه‌های زبان انگلیسی را به مراتب آسان‌تر می‌کند. در این پروسه به خودتان سخت نگیرید و تا جای ممکن حجم کلمات را به مرور زیاد کنید و نه یکباره. ناامید نشوید. ذهن شما به مرور به این روند عادت خواهد کرد.

همیشه به خاطر داشته باشید که آهسته و پیوسته حرکت کردن، نتیجه‌ی بسیار رضایت‌بخش‌تری به همراه خواهد داشت.

همچنین با شرکت در دوره یادگیری واژگان انگلیسی نوگولرن که به صورت کاملا داینامیک طراحی شده است، مسیر یادگیری لغات انگلیسی برای شما از همیشه آسانتر خواهد بود.

اشتراک گذاری :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟ با ما در تماس باشید