بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل با الگویی شگفت انگیز!

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی
برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

اولین قدم بعد از تصمیم به یادگیری زبان، این است که چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنیم؟ در دورانی که مزیت های آموزش آنلاین زبان نسبت به حضوری جذابیت بیشتری را برای زبان آموزان به ارمغان آورده است و زبان‌ آموزان به اپلیکیشن‌ های خودآموز آموزش زبان انگلیسی اتکای بیشتری دارند این موضوع اهمیتی دوچندان پیدا کرده است. استمرار و پشتکار مهم‌ترین عوامل در یادگیری هستند و یک برنامه‌ی شخصی و دقیق موجب دستیابی به آن‌ها خواهد شد و ما را از آشفتگی ذهنی دور خواهد کرد.

در این مقاله ما به نحوه ایجاد یک برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل که به نوعی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کسانی است که میخواهند در خانه زبان یاد بگیریند خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

یک برنامه ریزی خوب برای یادگیری زبان انگلیسی

مناسب‌ترین نحوه برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی بدین گونه است که منطبق بر هدف و زمانبندی زندگی شخصی هر فرد نوشته شده باشد و از همه مهم‌تر انعطاف‌پذیر باشد.

برنامه‌ای که به صورت کلی برای عده‌ی زیادی از افراد نوشته شده باشد و دغدغه‌‌ها و مشغله‌های آن‌ها را در نظر نگیرد، کارکرد موثری نخواهد داشت. بنابراین باید برنامه‌تان را شخصی‌سازی کنید.

قدم اول: هدف خود را از برنامه ریزی برای یادگیری زبان را مشخص کنید

مهاجرت، کسب موقعیت بهتر شغلی، تحصیل و سفر را می‌توان به عنوان اهداف افراد در یادگیری زبان انگلیسی برشمرد. تعین این هدف در ابتدای راه اهمیت دارد، زیرا کسی که به عنوان مثال قصد شرکت در آزمون خاصی را دارد باید حجم مطالب بیشتری را در بازه‌ی زمانی محدودتری فراگیرد و کسی که قصد یک سفر تفریحی را دارد به چنین جدیتی در مطالعه نیاز نخواهد داشت. 

قدم دوم: پرسیدن سه سوال اساسی قبل از شروع

  1. چه چیزی را می‌خواهم یاد بگیرم؟
  2.  چه میزان از مطالب را باید یاد بگیرم؟
  3.  چگونه باید مطالعه کنم؟

بخش اعظم پاسخ دو سوال اول یعنی چه چیز و چه میزان از مطالب را باید یاد بگیرم؟ در دل هدف شما از یادگیری زبان نهفته است. برای مثال کسی که قصد یک سفر تفریحی به کشوری دیگر را دارد با چالش زبانی بزرگی مواجه نخواهد بود و با اطلاعاتی پایه‌ای می‌تواند از پس کارهای روزمره‌ی خود برآید.

چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنیم
چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنیم

پاسخ این سوال که چگونه برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنیم تعیین‌کننده‌ی اثر بخشی و کارکرد روند آموزش خواهد بود. اگر مراحل زیر را رعایت کنید، به طور قطع به نتیجه‌ای مطلوب خواهید رسید. 

برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی
برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

زمان بسازید!

هرگز منتظر زمان خالی و ایده‌آل نباشید،‌ زیرا چنین زمانی وجود ندارد و تنها باعث به تعویق انداختن کارها می‌شود. زمانی خاص از روز را به یادگیری و مطالعه‌ی زبان انگلیسی اختصاص دهید و در آن زمان خاص برنامه‌ی دیگری نچینید. این کار به ذهن و زندگی شما نظم بیشتری می‌دهد و به مرور زمان تبدیل به عادتی مطلوب خواهد شد و به برنامه ریزی زبان انگلیسی شما کمک می‌کند. 

هیجانی و رویایی نباشید

ممکن است در ابتدای راه و در پروسه برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی که شوقی از یادگیری در ما شکل گرفته، موجی از انرژی را حس کنیم و برنامه‌ای غیر واقع‌ بینانه بنویسیم و یا حجمی غیر معقول از مطالب را در برنامه بگنجانیم. باید در نظر داشته باشیم که سطح انرژی و احساسات ما متغیر است. اگر برنامه مبتنی بر این عوامل باشد، ما قادر به انجام آن نخواهیم بود و خیلی زود با دیدن حجم کارهای عقب‌مانده و کارهایی که باید انجام شوند مضطرب و دلسرد می‌شویم و دست از آن کار خواهیم کشید.

آهستگی و پیوستگی

با این ضرب‌المثل قدیمی آشنا هستیم:

«رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود»

سعدی

که به اهمیت استمرار اشاره می‌کند. به جای برنامه‌ ریزی سنگین برای یک روز و برنامه‌ ی سبک‌ تر  و گاها خالی برای روزهای بعد زمان را به صورت یکسان در تمامی روزها تقسیم کنید. به عنوان مثال هر روز یک ساعت را به مطالعه اختصاص دهید، اما هرروز به این برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی پایبند باشید. 

منعطف باشید

برنامه‌ای که به شما اجازه‌ ی تغییر و ویرایش ندهد به شکست خواهد رسید. بسیاری از مواقع ما در حین انجام کارها متوجه اشتباهات و نقاط ضعف آن می‌شویم. بنابراین با ایجاد تغییرات کوچک می‌توانیم به نتیجه‌ی بهتری برسیم. 

اولویت‌بندی

اولویت یادگیری برای افراد مختلف متفاوت است. ممکن است جمله‌بندی برای شما مهم‌ تر باشد و یا تقویت مهارت لیسنینگ (شنیدن) و یا تقویت اسپیکینگ (صحبت کردن). با دانستن این مهارت زمان و انرژی بیشتری صرف بخش مورد نظر در برنامه‌ی خود کنید؛ و البته در نظر داشته باشید که با اولویت‌بندی بخش‌های دیگر را نادیده نگیرید.  

برنامه منظم و مدون برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل
برنامه منظم و مدون برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

منابع خود را مشخص کنید

منابعی که برای آموزش نیاز دارید را مشخص کنید. معمولا به یک کتاب اصلی و یک مرجع مثل دیکشنری نیاز پیدا خواهید کرد. سعی کنید به همین منابع پایبند بمانید و کتاب‌ها را نیمه کاره رها نکنید. هرگز خود را بمباران اطلاعاتی نکنید. میزان اطلاعات دریافتی باید معقول باشد تا به مرحله‌ی تولید برسد در غیر این صورت تنها منجر به آشفتگی خواهد شد. در این راه از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته استفاده کنید تا نقشه راهتان باشد.

مرور مهم‌تر از آموزش

برنامه‌ی شما نباید به تماما به آموزش مطلق اختصاص پیدا کند. بخش مهمی از یک برنامه ریزی خوب برای یادگیری زبان انگلیسی باید به تمرین و مرور مطالب اختصاص پیدا کند. این کار باعث می‌شود آموزه‌ها به حافظه‌ی بلندمدت تان انتقال پیدا کنند. 

اهمیت بازخورد

هم مطالبی که فرا می‌گیرید و هم خود برنامه را بازبینی کنید. بازبینی و بازخورد به شما کمک می‌کند روشی که بیشترین تاثیر را در روش یادگیری زبان انگلیسی شما دارد پیدا کنید. 

برنامه را مکتوب کنید

هرگز به حافظه‌ ی خود اعتماد نکنید. همه‌چیز باید مکتوب شود. در این صورت است که قادر به بررسی میزان واقع‌ گرایی و کارکرد برنامه‌ی خود خواهید شد و دنبال کردن روند پیشرفت شما بسیار آسان خواهد شد. در صورت لزوم خواهید توانست اصلاحات لازم را اعمال کنید.

جمع‌بندی

خب الان که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل رو یاد گرفتید وقتش رسیده که اقدام کنید.

داشتن برنامه به روند یادگیری شما نظم می‌بخشد و باعث می‌شود بازخورد شفاف‌تری از مطالب و خود برنامه داشته باشید. برنامه‌ای که شخصی‌سازی شده باشد و شناور و منعطف باشد بهترین و موثرترین نتیجه را خواهد داشت. همچنین اپلیکیشن نوگولرن با ارائه بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی دقیق و فردی به زبان آموزان، مسیر آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان هموار ساخته است.

امتیازدهی

از تجربه خود در اپلیکیشن نوگولرن برای ما بنویسید و اگر سوالاتی درباره این اپلیکیشن دارید، در دیدگاه برای ما بنویسید ما با کمال میل آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

بیش از آنچه انتظار دارید!!

برنامه ریزی آموزشی در اپلیکیشن نوگولرن به شکلی است که در بازه زمانی کوتاه هر آنچه زبان آموزان برای پیشبرد اهداف آموزشی خود نیاز داشته باشند در اپلیکیشن نوگولرن در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دوره جامع ایلتس در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی داخل اپلیکیشن در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. دوره آزمونهای ملی EPT و MSRT مراحل پایانی تدوین را سپری کرده و به زودی در دسترس عموم قرار میگیرد. دوره های TOFEL, Accent training, Common mistakes و همچنین دوره NOGO-KIDS (دوره مخصوص کودکان) در حال برنامه ریزی جهت توسعه میباشند.

دانلود اپلیکیشن نوگولرن :

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن
دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن