اسم ذات در انگلیسی

اسم ذات در زبان انگلیسی
در این مقاله میخواهیم در مورد اسم ذات در زبان انگلیسی صحبت کنیم

تا حالا به این فکر کردید که چرا توضیح بعضی از کلمات مثل خانه، کتاب و یا صندلی راحت تر از کلماتی مثل ایده و یا امنیت هست؟ فرق این دو دسته با هم چیه؟ روش اصولی برای یاد گرفتنشون در زبان انگلیسی چطوریه؟ در ادامه به شما خواهیم گفت اسم ذات در انگلیسی چیست؟ با انواع آن و نحوه یادگیری آسان آشنا خواهید شد، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اسم ذات در زبان انگلیسی

اسامی در مقایسه با افعال، صفت ها و قیدها پرتعدادترین نوع کلمه در زبان انگلیسی هستند که از جهات مختلف قابل دسته بندی هستند. یکی از جهات دسته بندی لغات توجه به اسم ذات یا اسم انتزاعی بودن کلمه است. در ادامه در خصوص اسم ذات در انگلیسی به همراه مثال بیشتر خواهیم گفت.

اسم ذات چیست؟

به طور کلی هر شی، مکان، شخص خاص و یا حیوان که به صورت عینی قابل مشاهده و توضیح باشه رو اسم ذات میگیم. کلماتی مثل میز، تهران , رئیس جمهور این دسته از اسامی در مقابل اسامی انتزاعی (مفهومی) قرار میگیرن.

اسم انتزاعی چیست؟

هر مفهوم ذهنی که بعد فیزیکی نداشته باشد رو اسم انتزاعی میگیم. اسامی که همه ما با آن ها آشنا هستیم و آن ها رو متوجه میشیم و بارها در مکالمات و مکاتباتمون ازشون استفاده میکنیم ولی دقیقا نمیتونیم اونها رو نشون بدیم یا مثل اسامی ذات اونها رو به راحتی تعریف کنیم، مثل : ترس، کیفیت و …

انواع اسم ذات در انگلیسی

به صورت کلی اسم ذات در انگلیسی در چهار دسته قرار می گیرند که در ادامه به توضیح این چهار دسته خواهیم پرداخت.

اسم ذات در زبان انگلیسی

اسم خاص (proper noun)

اسم خاص همانطور که از اسم آن معلوم است برای اشاره به یک کلمه خاص بکار میرود که تنها یکی است. مثل اسم شهرها و کشورها و سیارات، اسم مکان های خاص مانند برخ ایفل و یا مجسمه آزادی و یا اسم افراد مثل John و Rosy .

نکته مهم در مورد این کلمات این است که در زبان انگلیسی قبل از این اسامی حروف تعریف یعنی a, an , the قرار نمیگیرد به این علت که مشخصا این اسامی به یک اسم اشاره دارند پس نیازی به حرف تعریف ندارند. این قانون در مواردی استثنا دارد که در جدول زیر می بینید:

اسامی خاص که با حرف تعریف the به کار می روند
The United States of America
The United kingdom
United Arab Emirates the
The earth
The moon
The sun
اسم ذات در زبان انگلیسی

اسم عام (common noun)

اسم عام به افراد و اشیای هم نوع اشاره دارد مثل : book , city, house, chair

اسم ذات در زبان انگلیسی

اسم جمع (collective noun)

این اسامی بر گروه خاص اشاره دارند. اعضای گروه بیش از یکی هستند ولی با توجه به پروه بودن به صورت واحد به حساب می آیند و فعل آنها به صورت مفرد می آید. این اسامی در زبان انگلیسی محدود هستند. چند مورد از مهم ترین آن ها در جدول زیر آمده است :

معنی
Collective noun
خانواده
Family
گروه
Group
تماشاگران
Audience
اسباب
furniture
جمعیت
Crowd
گروه
band
گله
flock
اسم ذات در زبان انگلیسی

اسم جنس (material noun)

این اسامی برای نوع خاصی از یک ماده بکار می روند . مثل: plastic, cotton, gold , water. این اسامی هیچ گاه به صورت جمع به کار نمی روند و فعل بعد از آن ها مفرد است.

چطور اسم ذات در انگلیسی را به بهترین شکل یاد بگیریم؟

تصور این را داشته باشید که هر موجود و شی ای در عالم اسمی دارد که از نوع اسم ذات است پس می توان نتیجه گرفت که اسامی ذات در انگلیسی بسیار پرشمار و متنوع هستند و یاد گرفتن تمام آن ها حتی برای انگلیسی زبان ها غیرممکن است. اما راه های اصولی وجود دارند تا یک زبان آموز بتواند تعداد زیادی از این کلمات را از بر کند.

دسته بندی

اگر سابقه ی یادگیری زبان رو داشته باشید حتما دیکشنری های مصور (picture dictionary) که معروف ترین آن ها از طرف موسسه oxford و longman هستند رو دیدید . در این فرهنگ لغت ها اسامی در دسته بندی های مشخص جمع آوری شده اند، مثلا: اعضای بدن، وسایل خانه، مواد غذایی و …. دلیل این کار این است که ذهن ما هنگامی که با یک دسته لغات هم دسته مواجه می شود کار به مراتب راحت تری برای حفظ کردن لغات دارد تا زمانی که یک دسته لغت کاملا بی ربط را بخواهد حفظ کند. به همین خاطر سعی کنید لغات هم دسته را همیشه جمع آوری کنید و به صورت منظم و یک جا سعی در یادگیری آن ها کنید.

مثلا میتوانید تمام اتاق های مربوط به خانه (bedroom-livingroom-bathroom-diningroom-kitchen-garage-attic-basement-roof) را به صورت یک جا یادداشت کنید .

داستان نویسی

همواره بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه تکرار آن است. حال اگر یک سری لغت در اختیار دارید می توانید از خلاقیت خود استفاده کنید و با نوشتن یک متن یا یک داستان در مورد آن ها به ذهن خودتون برای یادگیری و حفظ کردن اون لغات کمک کنید. مثلا اگر کلماتی مثل :

uncle = عمو/ دایی

Office = اداره

Colleague = همکار

Friend = دوست

Library = کتابخانه

Room = اتاق

میتوانید متنی مثل نوشته زیر بنویسید و بارها با خود تکرار کنید:

My uncle works in a small office. He has 10 colleagues and he is friend with all of them. Their office is right in front of a library and my uncle says it has just 2 rooms.

دایی من در یک دفتر کوچک کار می کند. او 10 همکار دارد و با همه آنها دوست است. دفتر آنها درست روبروی یک کتابخانه است و عمویم می گوید (که آنجا) فقط 2 اتاق دارد.

جمله سازی مداوم

یک راه مفید دیگر برای به خاطر سپردن اسم ذات در انگلیسی جمله سازی است. هر وقت چشمتان به یک شی یا مکان یا شخصی افتاد که معادل آن را به تازگی یاد گرفته اید سعی کنید آن را با خود تکرار کنید و با توجه به موقعیتی که از آن شخص، شی یا مکان می بینید یک جمله بسازید. حتی می توانید یک دفترچه از تمام جملاتی که با خود گفته اید تهیه کنید و با مرور آن ها هم کلمات و هم خاطرات خود را مرور کنید.

مروری بر اسامی ذات در انگلیسی

همانطور که اشاره شد هر اسمی که بتوان به آن اشاره کرد و آن را نشان داد اسم ذات است. حالا می تونید با نگاه کردن به کلمات زیر بنویسید که چند اسم ذات در انگلیسی در گروه کلمات زیر وجود دارد؟

trust (اعتماد) / sandwich (ساندویچ)/ honesty (صداقت)/ enemy (دشمن)/ Italy (ایتالیا)/ computer (کامپیوتر) / voice (صدا)/ skirt (دامن)

امتیازدهی

از تجربه خود در اپلیکیشن نوگولرن برای ما بنویسید و اگر سوالاتی درباره این اپلیکیشن دارید، در دیدگاه برای ما بنویسید ما با کمال میل آماده پاسخگویی و راهنمایی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

بیش از آنچه انتظار دارید!!

برنامه ریزی آموزشی در اپلیکیشن نوگولرن به شکلی است که در بازه زمانی کوتاه هر آنچه زبان آموزان برای پیشبرد اهداف آموزشی خود نیاز داشته باشند در اپلیکیشن نوگولرن در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دوره جامع ایلتس در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی داخل اپلیکیشن در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. دوره آزمونهای ملی EPT و MSRT مراحل پایانی تدوین را سپری کرده و به زودی در دسترس عموم قرار میگیرد. دوره های TOFEL, Accent training, Common mistakes و همچنین دوره NOGO-KIDS (دوره مخصوص کودکان) در حال برنامه ریزی جهت توسعه میباشند.

دانلود اپلیکیشن نوگولرن :

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن
دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن