آزمون تعیین سطح

تعیین سطح زبان انگلیسی

یکی از مهمترین قدم ها در شروع یادگیری زبان انگلیسی از طرف زبان آموزان، آگاهی درباره سطح فعلی و البته داشتن اطلاعات کامل درباره سطوح زبان از سطح مبتدی تا پیشرفته است تا بتوانند با علم کافی درباره مسیر آموزشی پیش رو برای خود تعیین هدف کنند.

طبق سطح بندی استاندارد ارائه شده توسط CEFR اروپا سطوح مختلف زبان دارای طبقه بندی مشخصی است که از طریق آن زبان آموز میتواند به راحتی سطح فعلی خود را فهمیده و همچنین سطح مطلوب نظر خود را پیدا کند. یکی از خدمات نوگولرن تعیین سطح زبان انگلیسی بصورت رایگان است.

سطوح زبان انگلیسی

طبق استاندارد جهانی  CEFR  (The Common European Framework ) زبان آموزان بسته به میزان آشنایی خود با زبان انگلیسی به چند دسته تقسیم میشوند:

(Beginner) A1

اگر میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی در حد آنچه در مدرسه فرا گرفته اید است و قبلا کلاس زبان نرفته اید سطح شما مبتدی است.  اگر در این دسته بندی قرار دارید نیاز به آزمون تعیین سطح زبان ندارید. علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی میتوانند:

  • در صورت تمایل به استفاده از روش خودخوان، اپلیکیشن نوگولرن را دانلود کرده و از فصل اول دوره مکالمه محور آموزش خود را شروع کنند.
  • در صورت نیاز به داشتن کلاس و استفاده از مزایای یادگیری به صورت گروهی با زبان آموزان دیگر زیر نظر یک استاد از دوره نوگو 1 در دوره های آنلاین شرکت کنند.

(Elementary English) A2

اگر قبلا چند ترمی کلاس زبان رفته اید یا به شکل خود خوان به فراگیری زبان انگلیسی پرداخته اید ولی خیلی مستمر نبوده و توفیق زیادی در بالا بردن مهارت های چهارگانه به خصوص مهارت اسپیکینگ  نداشته اید، و یا از آخرین باری که با هر روشی با زبان درگیر بوده اید زمان زیادی میگذرد، یک تست تعیین سطح زبان انگلیسی و همچنین مشاوره درست میتواند برای شروع دوباره آموزش به شما کمک زیادی کند. چون در سطح A2  زبان آموز باید بتواند خود را معرفی و درباره موضوعات روزمره مثل تحصیلات، اوقات فراغت و یا کار های مورد علاقه کوتاه صحبت کند و بنویسد، آزمون تعیین سطح زبان در این مقطع به شدت توصیه میشود.

شما میتوانید:

  • در صورت تمایل به استفاده از روش خودخوان، پس از دانلود اپلیکیشن نوگولرن از فصل اول دوره مکالمه محور آموزش خود را شروع کنید تا بخشی از مطالب قبلی دوباره برایتان مرور شود. همچنین میتوانید بقیه دوره های داخل اپلیکیشن را تهیه و با برنامه ریزی شروع کنید.
  • در صورت نیاز به داشتن کلاس آنلاین، توصیه میشود از دوره نوگو 1 یا 2 در دوره های آنلاین شرکت کنید.

B1 (Intermediate English)

اگر به هر شکلی روی مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی تسلط نسبی دارید سطح شما متوسط است. زبان آموز در این سطح میتواند نکات مهم در یک مکالمه‌ی استاندارد را در رابطه با موضوع‌ های مختلف مثل مدرسه، شغل، اوقات فراغت یا مباحث ساده داخل رادیو و تلویزیون را متوجه شود. همچنین میتواند یک متن با درجه سختی پایین متوسط را بخواند و کلمات پرکاربرد را به خوبی درک کند و در رابطه با موضوعاتی چون علایق شخصی، سفر، شغل، زندگی روزمره، تجربیات شخصی و یا بازگویی یک خاطره در زمان گذشته صحبت کند و یا داستان‌‌ها یا فیلم‌ها را به صورت خلاصه به زبانی ساده توصیف کند.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی در این مقطع میتواند هم به زبان آموز و هم به سیستم آموزشی جهت یک چیدمان درست آموزشی کمک فراوانی کند.

متقاضیان در این سطح میتوانند:

  • در صورت تمایل به استفاده از روش خودخوان، پس از دانلود اپلیکیشن نوگولرن از فصل دوم دوره مکالمه محور آموزش خود را شروع کنند. زبان آموزان همچنین میتوانند بقیه دوره های داخل اپلیکیشن را نیز تهیه و با برنامه ریزی مطالعه کنند.
  • در صورت نیاز به داشتن کلاس آنلاین، توصیه میشود از دوره نوگو 3 یا 4 در دوره های آنلاین شرکت کنند.

B2 (Upper-Intermediate)

زبان آموز در سطح بالای متوسط میتواند متن‌های پیوسته، جملات پیچیده و با ساختار‌های سخت ‌تر مثل اخبار، برنامه‌های روزانه و اکثر فیلم‌ها را تا حد قابل قبولی متوجه شود. وی همچنین قادر به خواندن مقاله، گزارش‌ها و متون روزانه است.در توانمندی مکالمه  میتواند پیوسته در رابطه با موضوع‌ های مختلف با انگلیسی زبا‌ن ها صحبت کند و در مباحث صاحب نظر باشد و راجع به نقاط مثبت و منفی تاپیک داده شده به خوبی صحبت کند و همچنین قادر است متون واضح در رابطه با موضوع‌های مختلفی بنویسد.

متقاضیان در این سطح میتوانید:

  • در صورت تمایل به استفاده از روش خودخوان، پس از دانلود اپلیکیشن نوگولرن از فصل سوم دوره مکالمه محور آموزش خود را شروع کنند. زبان آموزان همچنین میتوانند بقیه دوره های داخل اپلیکیشن را نیز تهیه و با برنامه ریزی مطالعه کنند.
  • در صورت نیاز به داشتن کلاس آنلاین، توصیه میشود از دوره نوگو 5 یا 6 در دوره های آنلاین شرکت کنند.

C1 (Advanced English)

در صورتی که دانش زبانی شما در سطح C1 است پیشنهاد میکنیم پس از مشاوره با همکاران ما در واحد آموزش نسبت به تهیه پکیج جامع آیلتس پلتفرم نوگولرن اقدام کنید.

آزمون تعیین سطح زبان در نوگولرن

کاربران میتوانند در هر سطحی که هستند در آزمون آنلاین تعیین سطح زبان پلتفرم نوگولرن شرکت کرده و با توجه به نتیجه آزمون از سطح پیشنهادی ما شروع کنند. شما همچنین میتوانید با همکاران ما در واحد آموزش تماس بگیرید و به صورت رایگان از مزایای مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

40 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

4.7/5 - (29 امتیاز)

درخواست مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.