یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز + روشها

یادگیری خود آموز زبان انگلیسی

شاید بارها از خود پرسیده باشید یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز سخت است؟ برای اینکار بهترین منابع خودآموز زبان انگلیسی کدامند؟

اگر شما هم با معضل حجم زیاد کار، نداشتن وقت لازم برای رفتن به کلاس‌های آموزشی، منعطف نبودن برنامه کلاس‌ها با برنامه شخصی‌تان و … روبرو هستید، اما علاقه به یادگیری زبان انگلیسی و افزایش سطح زبان خود دارید، درست است یادگیری زبان به صورت خودآموز می تواند بهترین راهکار برای شما باشد.

یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز 

در این متن تلاش کرده‌ایم، شما را با روش های یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز و منابع این کار آشنا کنیم، فقط یادتان باشد، که در کنار این روش‌ها، از تکرار و تمرین روزانه آنها، غافل نشوید. اپلیکیشن‌ها و کتاب‌های مختلفی در این زمینه در فروشگاه‌ها در دسترس است، که انتخاب درست آنها، مسیر یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودخوان را هموارتر می‌کند. همچنین مخاطبین عزیزی که مایل به یادگیری فراتر از خودآموز هستند می توانند در کلاس زبان آنلاین نوگولرن شرکت نمایند.

منابع برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز 

حال که قصد دارید یادگیری زبان انگلیسی خودآموز را شروع کنید یقینا باید منابع مناسب این کار را بشناسید و هوشمندانه تصمیم بگیرید تا بهترین نتیجه را در آینده ای نه چندان دور بدست آورد، در ادامه با این منابع بیشتر آشنا خواهید شد.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن یادگیری خودآموز زبان انگلیسی

App Store
Google Play

این نرم افزار آموزش زبان انگلیسی یکی از منابع مناسب برای یادگیری زبان به صورت خودآموز است. اپلیکیشنی ویدئو محور که در چهار بخش – دوره زبان کاربردی، دوره جامع گرامر، دوره زبان تخصصی و دوره واژگان – به آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد می‌پردازد و شما با توجه به سطح زبان‌تان می‌توانید از این بخش‌ها استفاده نمایید. برای دانلود آن می‌توانید سری به صفحه اپلیکیشن نوگولرن و یا فروشگاه کافه بازار بزنید.

کتاب‌های آموزشی گرامر و لغات

دو بخش‌ مهم در زبان انگلیسی، یادگرفتن درست و اصولی قواعد زبان و کلمات است. دو مورد بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز، مجموعه کتاب های English Grammar in Use برای یادگیری دستور زبان و  Oxford Word Skills  برای ارتقاء دایره واژگان است.

سری کتاب‌های آموزشی English Grammar in Use در سه سطح

  • مقدماتی Basic Grammar in use
  • متوسط Grammar in use Intermediate
  • پیشرفته Advance Grammar in use

توسط انتشارات کمبریج چاپ و منتشر شده است. توضیحات ساده و روان این مجموعه کتاب، باعث معروف شدن بیشتر آن‌ها شده است. هر درس معمولا از دو صفحه تشکیل شده که در یک صفحه به توضیح گرامر پرداخته و در صفحه بعد تمرین‌هایی مناسب برای آن در نظر گرفته شده است.

گوش دادن به پادکست، اخبار و دیدن فیلم و سریال

روش های یادگیری خودآموز زبان انگلیسی

یکی از بهترین فعالیت‌ها برای عادت دادن گوش و چشم به شنیدن و دیدن به زبان دیگر، گوش دادن به اخبار، پادکست و دیدن فیلم و سریال در موضوعاتی است که دوست دارید. هیچ اجباری برای انتخاب محتوای تخصصی و یا سخت نیست. از گوش دادن به فایل‌های صوتی و دیدن ویدئوهای مختلف، لذت ببرید و در کنار آن، با تلفظ صحیح کلمات، ساختار درست جملات و … آشنا شوید.

خواندن کتاب‌های داستان در زمینه‌های مختلف

یکی دیگر از بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز خواندن کتاب های داستان است، از انتخاب و خواندن کتاب‌های داستان مخصوص کودکان و نوجوانان در ابتدای راه اصلا خجالت نکشید، چرا که با گذر زمان و افزایش سطح دانش زبان‌تان، می‌توانید به سراغ داستان‌های بلند، رمان و کتاب‌های تخصصی نیز بروید. خواندن کتاب‌های مورد علاقه‌تان به زبان انگلیسی، نه تنها یک سرگرمی هیجان انگیز است، بلکه باعث یادگیری زبان به صورت خودآموز نیز می‌شود.

استفاده از روش‌های مختلف به خاطر سپاری

مشکل بسیاری از زبان آموزان، فراموشی سریع کلمات و گرامرهای جدید است. روش‌های مختلفی برای حل کردن این مسئله وجود دارد. قدیمی اما موثرترین راه، استفاده از فلش کارت‌ها است. عبارات، لغات و دستور زبان‌های جدید را به همراه یک مثال برروی کارت‌ها بنویسید و به صورت مکرر، در زمان‌های مختلف آنها را مرور کنید.

روش پیشنهادی دیگر برای علاقمندان به شروع خودآموزی زبان انگلیسی ، تغییر زبان تمام دستگاه‌های دیجیتال‌تان است. زبان گوشی، تبلت و … را به انگلیسی تغییر دهید. بدین ترتیب بیشتر در معرض زبان انگلیسی قرار خواهید گرفت. روش آخر، چسپاندن یادداشت برداری‌ها برروی دیوار و یا جاهای دیگر که در طول روز بیشتر به آن سر می‌زنید، است. دیدن مداوم این نوت برداری‌ها باعث ثبت شدن کلمات و افعال در حافظه بلند مدت می‌شود و این به معنی خداحافظی با فراموشی سریع آنهاست.

خلاصه برداری از مطالب یادگرفته شده

خلاصه برداری از متون برای خودآموزی زبان انگلیسی

از اثرات معجزه آسای خلاصه نویسی در یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز غافل نشوید، بلافاصله بعد از دیدن فیلم، گوش دادن به پادکست، خواندن کتاب‌های آموزشی و یا داستان دست به کار شوید و در حد چند خط، هر آنچیزی که فراگرفته اید را به صورت خلاصه بنویسید و یا با صدای بلند برای خودتان بازگو کنید. استفاده از کلمات و گرامرهای جدید نیز در این روش توصیه می‌شود. بعد از مدتی، متوجه خواهید شد که مهارت نوشتاری شما تقویت پیدا کرده است.

جمع بندی مقاله روش ها و منابع برای خودآموزی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز ، شاید در ابتدای راه، کمی سخت‌تر از یادگیری در کلاس‌ و دوره‌های آموزشی و حضوری باشد، اما مطمئن باشید، در صورت تکرار و تمرین به صورت روزانه، و استفاده درست از منابع خودآموزی زبان انگلیسی، پیشرفت قابل توجهی خواهید داشت. چنانچه منابع و روشهایی را تجربه و نتیجه مناسبی از آن دریافت کرده اید در بخش کامنت ها با دیگر مخاطبین سایت نوگولرن به اشتراک بگذارید و یا سوالی دارید مطرح کنید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

مهارت‌های زبانی خود را در 30 روز رایگان ارتقا دهید!