بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

4/5 – (10 امتیاز)

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

این روزها به دلیل گسترش استفاده از تلفن همراه و اینترنت، بسیاری از افراد دوست دارند، در دوره‌های آموزشی مختلف شرکت کنند و از زمان‌شان بهترین استفاده را ببرند. دوره ‌های آموزش زبان انگلیسی و حتی زبان‌های دیگر از جمله انتخاب‌های اول افراد به حساب می‌آید. بهترین روش‌ یادگیری زبان انگلیسی در منزل، استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف آموزش زبان است، که در فروشگاه‌های گوگل پلی و اپل استور قابل دسترس هستند. با توجه به کثرت برنامه‌های آموزش زبان، در این مطلب سعی کرده‌ایم 8 تا از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی را معرفی و اطلاعات کاملی از آنها را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

در ادامه 8 تا از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان و منبع های نصب آنها را به شما معرفی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

1. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن

نوگولرن، اولین اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی ویدئو محور در ایران در سال 1398 به همت جمعی از متخصصین، صاحب نظران و کارشناسان آموزش زبان انگلیسی با هدف ایجاد دسترسی علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی به آموزش مستمر، پایدار و مقرون به صرفه در هر کجا از کشور پهناور ایران طراحی و تولید شد.

ویژگی های اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی نوگولرن :

برای آشنایی بهتر با این اپلیکیشن آموزش زبان در ادامه به بیان برخی ویژگی های آن پرداخته ایم

آموزشگاهی به وسعت ایران

در طراحی آموزشی نوگولرن نهایت تمرکز بر روی بومی سازی مدل آموزش زبان انگلیسی گذاشته شده تا زبان آموز ایرانی بتواند به راحتی و بدون نیاز به کتاب، استاد، یه کلاس به صورت کاملا خودخوان، مسیر طولانی و پرهزینه یادگیری را در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه طی کند.

پر سرعت و مقرون به صرفه

اپلیکیشن آموزش زبان نوگولرن یک جایگزین برای روش های سنتی آموزش است وتمام آموزش مورد نیاز زبان آموز در قالب ویدئو های تعاملی آموزشی در یک پروسه کاملا هوشمند و یک طرح درس مستمر آموزشی به شکلی طراحی شده که کاربر خود را در یک محیط آموزشی واقعی احساس کرده و میتواند از سطح مبتدی شروع و تا سطوح بالاتر قدم به قدم پیشرفت کند.

پروسه آموزشی مستمر, هوشمند, تعاملی

نوگولرن تنها اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی در ایران است که زبان آموز از طریق آن بدون نیاز به کلاس رفتن یا صرف هزینه برای استاد میتواند هر چهار مهارت خود را به صورت موازی بالا ببرد. در واقع نقطه قوت و وجه تمایز نوگولرن با اپلیکیشن های زبان انگلیسی مشابه، ارائه طرح درس مستمر آموزشی است که در کنار محیط کاربری ساده میتوتند مسیر زبان آموز را در رسیدن به اهداف آموزشی هموار کند.

آموزش فقط با یک دفتر و خودکار

کاربران با هر سطحی از زبان و با هر نیاز زبانی میتوانند از بخشهای مختلف اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن نهایت استفاده را ببرند. دوره زبان کاربردی برای مکالمه, به همراه دوره جامع گرامر و دوره های تخصصی لیسنینگ,ریدینگ, رایتینگ و واژگان هر نیازی را پاسخگو هستند به نحوی که زبان آموز با نصب اپلیکیشن و خرید دوره مورد نظر به هیچ مواد آموزشی خارج از اپلیکیشن نیاز نخواهد داشت.

خدمات نوگولرن : آموزش زبان انگلیسی آنلاین ( کلاس آنلاین )

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن با بیش از 400 ویدئو آموزشی و بیش از ده هزار تست هوشمند، با برخورداری از یک طرح درس منحصر به فرد در کنار استفاده از تکنولوژی هوشمند آموزشی یه انتخاب هوشمند برای کسانی است که میخواهند یک آموزش با کیفیت و پایدار را به کمترین هزینه تجربه کنند و به دنبال بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی هستند.

بیش از آنچه انتظار دارید!!

برنامه ریزی آموزشی در اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی نوگولرن به شکلی است که در بازه زمانی کوتاه هر آنچه زبان آموزان برای پیشبرد اهداف آموزشی خود نیاز داشته باشند در اپلیکیشن نوگولرن در دسترس خواهد بود. در حال حاضر دوره جامع ایلتس در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی داخل اپلیکیشن در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. دوره آزمونهای ملی EPT و MSRT مراحل پایانی تدوین را سپری کرده و به زودی در دسترس عموم قرار میگیرد. دوره های TOFEL, Accent training, Common mistakes و همچنین دوره NOGO-KIDS (دوره مخصوص کودکان) در حال برنامه ریزی جهت توسعه میباشند.

2. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی MONDLY

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی MONDLY

شاید اسم اپلیکیشن آموزش زبان مٌندلی را شنیده باشید، اپلیکیشنی برای آموزش زبان انگلیسی که در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته دروسی را برای زبان آموزان طراحی و پیاده سازی نموده است. این برنامه که بالغ بر 10 میلیون دانلود تاکنون داشته است، از 50 زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند که زبان فارسی نیز جز آن ها می‌باشد. طراحی اپلیکیشن MONDLY همانند یک نقشه است که در هر مقصد، دروس مخصوصی اعم از آموزش گرامر، لغت، تلفظ و … در آنها تعبیه شده است.

در قسمت دیگر این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی، زبان آموزان با دو مدل برای تقویت مهارت صحبت کردن Speaking روبرو می‌شوند. رباتی که در ابتدا، یک کلمه و یا یک سوال را بسته به موضوعی که زبان آموز انتخاب کرده است، بیان می‌کند، سپس با نمایش چند جواب صحیح، از کاربر می‌خواهد یکی از آنها را انتخاب و آن را تلفظ نماید.

در این حالت، ربات درستی تلفظ کلمات را بررسی و سوال بعدی پیرامون همان موضوع را مطرح می‌کند. به این ترتیب علاوه بر یادگیری تلفظ صحیح کلمات، گسترش دامنه لغات و دستور زبان، مهارت گفت‌و ‌گو نیز افزایش پیدا می‌کند. مدل دیگر نیز، استفاده از قابلیت ضبط صدا و پخش آن است. کلمه و یا عبارتی بیان می‌شود و زبان آموز آن را تکرار می‌کند و به این شیوه، ایرادات در تلفظ توسط سیستم شناسایی می‌شود.

در واقع این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی روند یادگیری زبان را در هر چهار مهارت (شنیدن Listening، نوشتن writing ،صحبت کردن Speaking و خواندن Reading) را برای کاربران راحت نموده است. بخشی از آموزش‌های این اپلیکیشن ‌رایگان است و برای استفاده از باقی امکانات باید اشتراک خریداری شود.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

3. نرم افزار آموزش زبان انگلیسی BUSUU

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی busuu

یکی دیگر از بهترینها در لیست بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی که یادگیری را برای زبان آموزان راحت کرده است، نرم افزار بوسو است، بعد از عضویت در این اپلیکیشن، برخلاف سایر اپ ‌های موجود در بازار، مخاطبان با دو گزینه “آزمون تعیین سطح و آموزش از ابتدا” روبرو می‌شوند که با توجه به سطح خود می‌توانند، یکی از این دو گزینه را انتخاب نمایند.

در ابتدای هر درس در اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بوسو، لیست مواردی که قرار است، آموزش داده شود، نمایش داده می‌شود و از این منظر، زبان آموزان با یک برنامه‌ریزی منظم به هدف خود نزدیک خواهند شد. مزیت دیگر این نرم افزار، برنامه‌ریزی درسی برای زبان آموزان با توجه به سطح زبانشان است. البته این ویژگی برای 7 روز رایگان است و سپس باید نسبت به شارژ اکانت اقدام کرد. همچنین فضایی برای افزایش مهارت گفت‌و‌گو و تصحیح اشتباهات زبان آموزان نیز در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده است. کاربران زمانی که دسترسی به اینترنت ندارند، نیز می‌توانند از بوسو BUSUU استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

4. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Drops

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Drops

طراحی اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی “دراپس” کاملا ساده و دوست داشتنی است و خبری از تصاویر با رنگ‌های مختلف و شلوغی بیش از اندازه در محیط یادگیری نیست. در این برنامه زبان آموزان متناسب با سطح زبان خود، می‌توانند دایره لغات خود را گسترش دهند. آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد مخصوص واژگان در دسته بندی‌های مختلف نظیر غذا، آب و هوا، طبیعت، حیوانات، سفر و … که تعداد آنها به بیش از 99 مورد می‌رسد که در این نرم افزار آموزش زبان انگلیسی ارائه گردیده است.

تکرار مداوم کلمات به شکل‌های مختلف، باعث افزایش یادگیری و ماندگاری در ذهن می‌شود. روند کاری این نرم افزار آموزش زبان انگلیسی به صورت آموزش‌های روزانه در 5 دقیقه‌ است، علت انتخاب 5 دقیقه، گرفتن هرگونه بهانه از زبان آموزانی است که نداشتن زمان کافی را علت اصلی عدم یادگیری زبان می‌دانند. بعد از اتمام زمان، میزان یادگیری و کلماتی که در این مدت، آموزش داده شده است، به زبان آموزان نشان داده می‌شود. اپلیکیشن دراپس Drops با پرداخت درون برنامه‌ای، از طریق گوگل پلی و اپل استور قابل دانلود است.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

5. نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Memrise

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Memrise

اپلیکیشن آموزش زبان ممرایز با فراهم کردن فضایی کاملا سرگرم کننده، شیوه آموزش زبان در این اپلیکیشن آموزش زبان، توسط پخش ویدئوهای کوتاه مدت صورت می‌گیرد، که در آن افراد به زبان مادری‌شان، کلمات، عبارات و سوالاتی را مطرح می‌نمایند. این نوع از آموزش، نه تنها زبان آموزان را با تلفظ صحیح کلمات آشنا می‌نماید، بلکه کلمات جدید، گرامرهای مختلف در قالب جملات و سوالات متنوع را نیز آموزش می‌دهد.

در انتهای هر درس، علاوه بر مشاهده میزان پیشرفت، لیستی از کلمات و عباراتی که آموزش داده شده است، نیز نمایش داده می‌شود و به این ترتیب این محیط با ایجاد انگیزه، روند آموزش را برای کاربران راحت و آسان می‌نماید.

اپلیکیشن ممرایز Memrise از هردو سیستم عامل، اندروید و IOS پشتیبانی می‌کند، همچنین از نسخه وب این اپلیکیشن نیز میتوان استفاده نمود. این اپلیکیشن نیز همانند سایر نرم افزارها، بخشی از آن رایگان و باقی با پرداخت هزینه، قابل دسترس است.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

6. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Rosetta Stone

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Rosetta Stone

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی نام آشنای رزتا استون به گونه‌ای طراحی شده است که صفر تا صد آموزش را در خود جای داده است. آموزش به 23 زبان زنده دنیا در این اپلیکیشن گنجانده شده است. در این اپلیکیشن، هر بخش شامل یک درس اصلی است و در کنار آن، آموزش تلفظ، دستور زبان، واژگان و … قرار گرفته است که دسترسی به آنها، به صورت مجزا نیز امکان پذیر است.

در این نرم افزار آموزش زبان انگلیسی با پخش صدا و نمایش تصویر، کلمات جدید به زبان ‌آموز آموزش داده می‌شود. با شنیدن، نوشتن، تلفظ و انتخاب آن واژه در میان دیگر کلمات، فرایند به خاطر سپاری به راحتی انجام می‌شود.

این نرم افزار آموزش زبان انگلیسی علاوه بر پشتیبانی از سیستم‌ عامل‌های اندروید و IOS، دارای نرم افزار مخصوص کامپیوتر نیز است. اپلیکیشن رزتا استون Rosetta Stone با بیش از 10 میلیون دانلود، یکی از بهترین روش‌ های یادگیری زبان انگلیسی در منزل است که همانند سایر اپلیکیشن‌ها، استفاده از برخی امکانات آن رایگان و باقی شامل هزینه می‌شود.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

7. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Elsa Speak

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Elsa Speak

بسیاری از زبان آموزان تلفظ صحیح لغات را نمی‌دانند و با داشتن دایره واژگان قوی، نمی‌توانند از آنها در مکالمات خود استفاده کنند. اپلیکیشن‌ های مخصوصی برای آموزش تلفظ صحیح کلمات انگلیسی طراحی شده‌ است، که یکی از آنها، اپلیکیشن آموزش زبان Elsa Speak است، این برنامه نیز همانند سایر نرم افزار‌ها از سه سطح تشکیل شده است.

زبان آموزانی که در ابتدای مسیر هستند می‌ توانند از گزینه مبتدی استفاده نمایند و همراه با برنامه‌ های منسجم و منظم این اپلیکیشن با آوا و صدای هر کلمه آشنا و سپس با رباتی که در برنامه تعبیه شده است، صحت درستی تلفظ خود را بررسی نمایند و با تکرار و تمرین، به نتیجه دلخواه برسند. افرادی که در سطح متوسط و یا پیشرفته هستند نیز می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده نمایند.

برنامه‌های ویژه‌ای برای آماده سازی زبان آموزان برای امتحان‌های بین المللی نظیر IELTS، TOEFL در این اپلیکیشن گنجانده شده است. در واقع این اپلیکیشن با ساده سازی روند یادگیری مخصوصا برای تلفظ کلمات،  اعتماد به نفس زبان آموزان را حین صحبت کردن افزایش می‌دهد. در آخر اینکه، نسخه رایگان این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دارای دروس و امکانات کمتری نسبت به نسخه پولی آن است.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

8. اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Learn 50 Languages

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسیLearn 50 Languages

افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند، حتما نیاز به فلش کارت‌های انلاین خواهند داشت که در آن علاوه بر آموزش الفبای انگلیسی و شمارش اعداد، کلمات مختلفی در دسته بندی‌های متفاوت را آموزش دهد. اپلیکیشن learn 50 languages که اتفاقا از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند و جز اپلیکیشنهای آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان می باشد، کاملا برای این هدف طراحی و توسعه داده شده است.

در قسمت دیگر این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی با یک بازی، زبان آموزان می‌توانند متضاد کلمات، افعال و صفات را همانند جورچین در کنار یکدیگر قرار دهند تا علاوه بر تکرار کلماتی که می‌دانند، متضاد آن کلمات را نیز فرا بگیرند و در جملات خود از آنها استفاده نمایند. از ایستگاه رادیویی این اپلیکیشن نیز نباید غافل شد چرا که با ارائه آهنگ‌ها و اخبار مختلف، درصدد آموزش تلفظ صحیح کلمات و افزایش دایره لغات زبان آموزان است.

دانلود اپلیکیشن :

App Store
Google Play

سخن پایانی بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه استفاده از اپلیکیشن‌ آموزش زبان است. در این مطلب سعی کردیم، برترین نرم افزارهای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی و علاقه مندان را با جزییات هر برنامه آشنا نماییم. فراموش نکنیم، پازلِ یادگیری تنها با تمرین و ممارست زبان آموزان است که کامل می‌گردد.

در فروشگاه‌های گوگل پلی و اپل استور، نرم افزارهای مطرح دیگری به عنوان برنامه آموزش زبان انگلیسی موجود هستند که امتیازات بالایی نیز از سوی کاربرانِ دوزبانه دریافت نموده اند. اپلیکیشن‌هایی نظیر Duolingo ، Hello English ،Lingo Deer  و … انتخاب زبان مبدا و مقصد در این اپلیکیشن‌ها اجباری است و عدم پشتیبانی از زبان فارسی، باعث شده است، زبان آموزانی که فقط مسلط به زبان فارسی هستند، نتوانند از این اپلیکیشن‌ها استفاده نمایند.

خبر خوب اینکه، اپلیکیشن‌ های مختلفی برای آموزش زبان انگلیسی مختص فارسی زبانان طراحی شده است. از جمله آنها اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نوگولرن که علاوه بر لینکهای بالا می توانید آن را از فروشگاه‌ کافه بازار نیز دانلود نمائید، ویدئو محور بوده و از طریق پخش ویدئوهای مختلف درصدد آموزش زبان در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته می باشد. مدرسان در ویدئوها همزمان به زبان فارسی و انگلیسی صحبت می‌کنند و بدین ترتیب تمامی نگرانی‌ های کاربرانی که در تمام دنیا، دنبال بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان هستند را از بین برده است.

۴۲ پاسخ

 1. من یک سال هست که از اپلیکیشن نوگولرن استفاده میکنم، مشاوری که باهاشون در تماسم خیلی بهم کمک کرده، متاسفانه خودم کم وقت می‌زارم، میخواستم از این طریق از زحمات شما تشکر کنم

  1. با تشکر از مشارکت شما
   اپلیکیشن رایگان نیست, ولی قیمت گذاری دوره ها به شکلی هست که با توجه به حجم مطالب و کیفیت آموزشی قرق چندانی با رایگان نداره!!!
   در صورت تمایل بفرمایید همکاران در واحد پشتیبانی جهت مشاوره خدمتتون تماس بگیرند.

  1. سلام و درود..
   محتوای ویدیوها در نوگو به صورت تاپیک محور و کاملا مستمر برنامه ریزی شده به نحوی که کاربر می تواند از نقطه ی A شروع کرده و کمتر از یکسال به نمره ی ۶ آیلتس برسد.لازم به توضیح است که تمام ویدیوها در استدیو نوگولرن طراحی و ضبط شده است.

  1. سلام و درود..
   بله در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در قسمت پشتیبانی داخل اپلیکیشن تیکت ثبت کنید.

  1. سلام و درود..
   بله اپلیکیشین نوگولرن به شکلی طراحی شده که محتوای مربوطه به هر ۴ مهارت را دارا می باشد.برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی درخواست مشاوره کلیک کرده تا از مشاوره و پشتیبانی رایگان ما بهره مند شوید.

  1. سلام و درود..
   خیر
   شما با یکبار خرید به صورت مادام العمر به دوره ی مورد نظر خود دسترسی خواهید داشت.

  1. سلام و درود..
   محتوای اپلیکیشن نوگولرن به شکلی طراحی و تدوین شده که هر چهار مهارت زبان انگلیسی اعم از آموزش و تست های طبقه بندی شده مربوط به هر مهارت را دربر می گیرد.

  1. سلام و درود..
   خیر دانلود اپلیکیشن به صورت رایگان می باشد.برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی درخواست مشاوره کلیک کرده تا از مشاوره و پشتیبانی رایگان ما بهره مند شوید.

  1. سلام و درود..
   ما در اپلیکیشن برای تمامی سطوح دوره جود دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر روی درخواست مشاوره کلیک کرده از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

  1. سلام و درود..
   بله برای دسترسی به جعبه لایتنر می توانید به منوی داخل اپلیکیشن مراجعه کنید.

  1. سلام و درود..
   مطمئن باشید با نصب اپلیکیشن نوگولرن می تونید به تمام نیاز های زبانیتون پاسخ دهید.برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی درخواست مشاوره کلیک کرده تا از مشاوره ی تلفنی ما بهره مند شوید.

  1. سلام و درود..
   خیر در حال حاضر امکان دانلود ویدیوها وجود ندارد ولی ایده ی آن مطرح و در هیئت مدیره بررسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =

مهارت‌های زبانی خود را در 30 روز رایگان ارتقا دهید!