علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال

هنگام آموزش زبان، علامت­ گذاری اغلب در دستور کار قرار می­گیرد. با این حال، استفاده صحیح از علائم نگارشی در زبان انگلیسی، چیزی است که زبان آموزان اغلب با آن دست‌ و پنجه نرم می­کنند. در اینجا تعدادی از رایج‌ترین اشتباهات در مطالب زبان‌آموزان انگلیسی و ایده‌هایی برای آموزش علائم نگارشی دقیق، به اشتراک گذاشته می­شود. شما می­توانید با مرور این توضیحات، متنی عاری از خطا را آماده نمایید.

چگونه از علائم نگارشی در متون انگلیسی استفاده کنیم؟

یکی از نکاتی که همواره در متون انگلیسی با آن مواجه می­شویم این است که علائم نگارشی زبان انگلیسی، به درستی در جای خود استفاده نمی­شوند. این مشکل باعث می­شود تا در بسیاری از مواقع، مفهوم متن، همراه با تفاسیر متعددی باشد و مخاطب را به سردرگمی بکشاند. در اینجا به برخی از آن‌ها می­پردازیم و اینکه چگونه از علائم نگارشی در متون انگلیسی استفاده کنیم؟

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال​

1. کاما در مقابل توقف کامل

زبان­ آموزان، اغلب به جای نقطه از کاما استفاده می­کنند. در حالی که توضیح این تفاوت، در انواع علائم نگارشی در زبان انگلیسی ممکن است چالش­ برانگیز به نظر برسد، اما در بسیاری از مواقع، استفاده این علائم نگارشی به جای یکدیگر، می­تواند در انتقال مفاهیم به مخاطب، مشکلاتی را ایجاد کند.

آموختن این مطالب، یک راه عالی برای مرور واژگان جدید و در عین حال یادآوری نکات نگارشی است. چند جمله، که در حالت ایده آل، به صورت مکرر و بدون علامت­گذاری و فاصله بین کلمات نوشته می­شود، نه تنها خسته­ کننده است، بلکه می­تواند خواننده متن را نیز سردرگم کند.

بسیاری از زبان ­آموزان، هنگام نوشتن واژه­ ها، کاما و نقطه را با هم ترکیب می­کنند. مشکل‌سازترین عبارات برای زبان آموزان شامل و شبیه به عبارات زیر است:

Thank you for your letter.

I hope to hear from you soon.

Best wishes,

Dear,

علائم نگارشی در زبان انگلیسی را برای این عبارات کلیدی امتحان کنید. بایستی در حین تمرین نوشتن، استفاده از علائم نگارشی صحیح را به درستی در نظر بگیرید.

2. نقطه پایان در مقابل علامت سوال

در مراحل اولیه یادگیری و زمانی که زبان­ آموزان استفاده از دستور زبان را توسعه می­دهند و سؤالات پیچیده­ تری دارند، آموزش علائم نگارشی اصلی، اغلب ضروری است. یک تمرین مناسب این است که به هر زبان­ آموز، یک تکه کاغذ سفید داده شده و از آن‌ها خواسته شود علامت نگارشی لازم برای جملاتی که با صدای بلند گفته شده یا روی تخته نوشته می­شوند را بنویسند. این روش، باعث می­شود تا به سرعت درک تمامی زبان­ آموزان از علائم نگارشی در زبان انگلیسی، بررسی شود.

این فعالیت­ ها که در بسیاری از برنامه­ های آموزشی پیشرفته، به­ کار گرفته می­شود، راهی عالی برای نشان­دادن پاسخ‌های مدل هستند. اساتید، یک متن کوتاه را سه بار می­خوانند و زبان ­آموزان یادداشت­ برداری می­کنند. سپس، یادداشت­ ها را مقایسه کرده و سعی می­کنند متن اصلی را بنویسند.

این فعالیت می­تواند گرامر، واژگان و ترتیب کلمات و همچنین استفاده از علائم نگارشی دقیق را تقویت کند. مدرس، بایستی مطمئن شود که پاسخ‌ها و نسخه اصلی را برای کل کلاس مشاهده و بررسی کرده است.

3. حذف کامل ویرگول یا کاما

در حالت کلی، علامت نگارشی که معمولاً توسط زبان ­آموزان حذف می­شود، کاما است. با این حال، آموزش طیف کامل قوانین کاما، می­تواند یک چالش برای معلمانی باشد که تمرکزشان بر دستور زبان و واژگان است. آن‌ها ممکن است در ابتدا کاما را در میان علائم نگارشی در زبان انگلیسی، به عنوان علامتی برای استفاده از مکث کوتاه توضیح دهند.

اما در هر صورت، باید به رایج ­ترین خطاهای کاما توجه بیشتری کنید که شامل حذف کاما، هنگام استفاده از کلمات و عبارات مقدماتی مانند who است که می­تواند در خواندن مطلب، ابهام ایجاد کند. از آنجایی که بسیاری از زبان‌آموزان، بعد از کلمات و عبارات مقدماتی کاما را حذف می‌کنند، ارزش دارد که در این موارد، واژگانی را با علائم نگارشی صحیح ارائه کنیم.

با نوشتن این کلمات و عبارات با حروف بزرگ و کاما، برای زبان آموزان هم علامت­ گذاری و هم موقعیت جمله را می­توان برجسته کرد. لغات و عباراتی که زبان ­آموزان اغلب با کاما دنبال نمی­کنند، در زیر فهرست شده است:

However,

For example,

Of course,

Finally,

Also,

In fact,

Unfortunately,

Firstly,

Nowadays,

برای توسعه درک این کلمات و عبارات، و به کارگیری صحیح علائم نگارشی در زبان انگلیسی، اساتید ممکن است از زبان ­آموزان بخواهند که برخی از این شروع کننده ­های جملات را در دسته­های متفاوتی قرار دهند که شامل کلماتی است که به تنهایی معنی دارند و کلماتی که به معنای ترکیبی کلمات هستند. البته این را باید در نظر داشت که تنها راه یادگیری نشانه­ گذاری، تمرین است.

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال​

عدم استفاده صحیح از نقطه پایان جمله

زبان­ آموزان معمولاً قبل از بستن یک جمله و هنگامی که از علامت نگارشی دیگری(مانند یک کروشه بسته، علامت نقل قول یا حتی یک نماد درصد) در انتهای جمله استفاده می­کنند، نقطه را به دست فراموشی می­سپارند. تمرین های زیادی وجود دارد که می تواند باعث رفع این مساله شود.

فعالیت‌های مرتب‌سازی مجدد، برای آموزش ترتیب کلمات عالی هستند، اما همچنین می‌توانند به زبان ­آموزان از علائم نگارشی که اغلب حذف می‌شوند(مانند نقطه و علامت نقل قول) کمک کنند. برای آنکه بتوان به اصول صحیح علائم نگارشی در زبان انگلیسی مسلط شد، لازم است که تمارین خود را در نوشتن افزایش داده و به مطالعه متون وزین و صحیح انگلیسی بپردازید. این باعث می­شود تا بیابیم، کاربرد هر یک از این علامت ­ها چیست و چگونه از علائم نگارشی در متون انگلیسی استفاده کنیم؟

روش های جذاب برای آموزش علائم نگارشی زبان انگلیسی

در بسیاری از دوره ­های آنلاین آموزش زبان انگلیسی، تدریس صحیح نوشتن، در بخش کوچکی از کلاس قرار می­گیرد. این امر در پیدا کردن زمان برای آموزش گرامر، املا و سایر مهارت ­های اساسی دیگر را که زبان­ آموزان برای نویسندگی موثرتر نیاز دارند، بسیار مهم است.

در حالی که کار کردن در طول فرآیند نوشتن، بخش مهمی از آموزش این بخش است، بسیاری از زبان ­آموزان، با مشکل مواجه می شوند؛ زیرا هرگز به آن‌ها فرصت رسمی برای تمرین مهارت هایی مانند گرامر و علائم نگارشی در زبان انگلیسی، در این دوره ­ها داده نمی­شود.

نشانه‌های زیادی وجود دارد که نیاز به افزایش زمان برای یادگیری دستور زبان و ویرایش متون داشته باشید. شما می­توانید از برنامه­ ها و اپلیکشن­ های آموزشی زبان انگلیسی بهره برده و مهارت ­های خود را در نوشتن و استفاده صحیح از علائم نگارشی، افزایش دهید. فکر کردن به دوره‌های دستور زبان می­تواند برخی از افراد را خسته کند. اگر با استفاده از روش­ها و منابع نامعتبر آموزش ­ها ارائه شود، می­تواند موضوعی فوق العاده کسل­ کننده باشد.

با این حال، با خلاقیت و تمرین، آموختن اصول و علائم نگارشی در زبان انگلیسی برای تمامی افراد، قطعا هیجان انگیزتر می شود.

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال​

اصول نوشتن مقاله انگلیسی

علائم نگارشی نمادهایی هستند که سازمان‌دهی ساختار زبان نوشتاری و لحن و مکث­ هایی را که باید هنگام خواندن یا نوشتن، رعایت شود را نشان می­دهد. همچنین، از علائم نگارشی برای جلوگیری از ابهام استفاده می‌شود. برای مثال، «woman, without her man, is nothing » معنای متفاوتی با « woman: without her, man is nothing » دارد.

اما در میان همه چیزهایی که می­توانید در دوره ­های آموزشی زبان یاد بگیرید، یک مهارت واقعا مهم وجود دارد که احتمال دارد امیدی به کسب آن نداشتید و آن نوشتن درست و مناسب است. از شما انتظار نمی­رود که یک رمان­ نویس شوید، اما مطمئناً مهم است که مهارت استدلال واضح و متقاعدکننده را هنگام نوشتن متون انگلیسی خود توسعه دهید.

در واقع؛ مهارت ­های نوشتاری با استفاده صحیح از علائم نگارشی در زبان انگلیسی، نه تنها برای تکمیل یک برنامه تحصیلی و یا پروژه پایان نامه، مهم است بلکه برای پیشرفت کلی شغلی ارزشمند است. به عنوان مثال، تهیه یک روزمه مناسب، می­تواند شرایط کاری آینده شما را تغییر دهد.

یک مقاله با کیفیت بالا، باید بر اساس منابع قابل اعتماد باشد، اما باید نظرات شما را نیز آشکار کند. 5 اصل اساسی وجود دارد که باید هنگام نوشتن یک مقاله دانشگاهی رعایت کنید. وقتی آن‌ها را در نظر داشته باشید، کل فرآیند نوشتن و تحقیق بسیار ساده­تر خواهد بود. در اینجا روش هایی جهت در نظر گرفتن اصول نوشتن مقاله انگلیسی برای شما معرفی شده است.

5 روش برای نوشتن محتوایی مناسب

1. وضوح در متن انگلیسی

بسیاری از زبان­ آموزان، پیچیدگی را به عنوان اساسی ­ترین اصل در نوشتن در نظر می­گیرند. البته برخی از متون مانند محتوای آکادمیک واقعاً پیچیده است؛ زیرا یک مقاله، حاوی لایه‌ها و استدلال‌های زیادی است. با این حال، هدف پیچیدگی، نباید شما را به مسیر اشتباهی سوق دهد.

بسیاری از افراد، بدون علائم نگارشی در زبان انگلیسی، از کلمات طولانی و غیرمعمول فقط به این دلیل استفاده می‌کنند که محتوا را شیواتر نشان ‌دهند. این یک استراتژی اشتباه است. ساختار مقاله و مفهومی که توضیح می­دهد ممکن است پیچیده باشد، اما خود زبان باید تا حد امکان واضح باشد.

سعی کنید از افعال مفعول، مضارع، صفت ­ها و کلماتی که به تازگی در فرهنگ لغت جست‌وجو کرده­اید، کمتر استفاده کنید. اگر کلمات ساده­ای وجود دارد که استدلال شما را بیان می­کند، از آن‌ها بهره ببرید. از ویرایشگر به عنوان ابزاری عالی که نشان می‌دهد کجا اشتباه کرده­اید، استفاده نمایید.

سعی کنید از دنباله­ های طولانی عبارات اضافه، مفعول­ ها و دیگر ساختارهایی که مقاله را ناخوانا می­کنند، خلاص شوید. این قانون اصلی است که باید به خاطر بسپارید. وقتی می­خواهید واضح بنویسید، لازم نیست خود را به کلمات کمتر محدود کنید. اما باید از قوی­ ترین عبارات را در کنار علائم نگارشی در زبان انگلیسی به کار ببرید.

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال​

2. به کارگیری مثال های خاص

برای مثال، فرض کنید که می‌خواهید ثابت کنید که یک مهارت رهبری خاص(مانند توانایی ایجاد انگیزه در افراد دیگر) بر موفقیت کل سازمان تأثیر می‌گذارد. چگونه می­خواهید این را ثابت کنید؟ شما به آمار و مثال­ های خاصی از موقعیت­های واقعی نیاز دارید که استدلال ­های شما را قابل اعتماد کند.

یک مقاله ممکن است حاوی مفاهیم نظری انتزاعی باشد، به ویژه زمانی که موضوع مربوط به فلسفه یا علوم اجتماعی در نظر گرفته شود. با این حال، شما باید آن مفاهیم را از طریق مثال‌های عینی که به خواننده کمک می‌کند، دریابد در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید، روشن نمایید. مثال‌ها در هر قسمت از مقاله، به خوبی کار می‌کنند، بنابراین زمانی که می‌خواهید توجه خواننده را جلب کنید و مفهوم خاصی را روشن نمایید، حتما آن‌ها را به کار ببرید.

3. عینیت محتوای متون انگلیسی

مطمئناً شما نظرات خود را دارید و می­خواهید قوی پشت آن‌ها بایستید. شما بر نقطه نظرات خود تأکید خواهید کرد و سعی می­کنید مقاله خود را همراه با علائم نگارشی در زبان انگلیسی، با استدلال­ های قوی اثبات نمایید، اما این بدان معنا نیست که می­توانید به سادگی از طرف مقابل غافل شوید. هنگامی که روی یک مقاله کار می­کنید، باید ثابت کنید که همه جوانب موضوع را مطالعه کرده­اید و استدلال ­های مخالف را درک می­کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن مقاله­ ای در مورد فواید داروهای گیاهی برای سلامتی هستید و واقعاً می­خواهید ارزش آن را برای بیماران مختلف ثابت کنید، باید به هشدارها و عوارض جانبی آن نیز توجه نمایید. از مطالعاتی که نتایج هشداردهنده را به نمایش می­گذارند، غافل نشوید. فقط مطمئن شوید که توضیح دهید چرا استدلال­ های شما می­تواند صحیح باشد.

آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی همراه با مثال​

4. مراجع صحیح و قوی در نوشتن

هنگامی که شما در حال نوشتن یک مقاله با علائم نگارشی در زبان انگلیسی هستید، باید با اطلاعاتی که استفاده می­کنید بسیار دقیق باشید. پس از مرحله تحقیق، انبوهی از منابع خواهید داشت که می­توانند استدلال­ های شما را ثابت کنند.

استفاده درست از آن‌ها واقعاً مهم است. مطمئن شوید که الزامات سبکی را که پیاده‌سازی می‌کنید درک کرده‌اید، زیرا هر کاما و حرف بزرگ تفاوت ایجاد می‌کند.

5. یکنواختی و جریان منطقی در متن

سازگاری به دو جنبه مختلف مقاله اشاره دارد؛ یکنواختی سبک نوشتاری شما و جریان منطقی استدلال‌های آن. سبک شما در کل متن باید ثابت باشد. اگر نوشته خود را از طریق جملات پیچیده در مقدمه بیان می­کنید، عاقلانه است که چنین سبکی را در کل مقاله حفظ کنید.

یک متن، با جریان منطقی بی­عیب و نقص، خواننده را از مقدمه تا آخرین جمله بدون ایجاد ابهام هدایت می­کند. به ویژه هنگامی که به درستی از علائم نگارشی در زبان انگلیسی استفاده کرده باشید. وقتی اولین پیش­نویس را تمام کردید، باید مقاله را بخوانید و اصلاح کنید تا مطمئن شوید که هیچ شکاف اطلاعاتی وجود ندارد.

آن را از موضع کسی که چیزی در مورد موضوع خاص نمی­داند، بخوانید. سپس، مطمئن شوید که همه استدلال­ ها با متن شما، سازگار و مرتبط هستند. هر قطعه از پاراگراف­ ها باید با برداشت اصلی که می­خواهید به دست آورید، ارتباط داشته باشد.

جمع بندی

نوشتن ماهرانه، دارای اصولی اساسی است، بنابراین با خواندن توضیحات بالا، می­توانید به خوبی آن‌ها را درک کنید. با این حال، شما باید آن‌ها را عملی نمایید! اگر به کارکردن روی متون خود ادامه دهید و انرژی زیادی را بر روی آن صرف کنید، بهتر خواهید نوشت.

امروزه به سادگی می­توانید با استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی، اصول نوشتاری و علائم نگارشی زبان انگلیسی را یاد بگیرید. با نصب این برنامه­ ها می­توانید در هر زمان و هر جایی که هستید، زبان را بیاموزید. گروه نوگولرن، یکی از مجموعه­ های تخصصی و حرفه­ ای در حوزه آموزش زبان انگلیسی با روش ویدئو محور است که یادگیری این زبان و علائم نگارشی در زبان انگلیسی را برای شما، آسان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =