یادگیری زبان انگلیسی در خانه با 7 مرحله کاربردی

بهترین روشهای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

فعالیت‌های مختلف در دنیای امروز، با شبکه جهانی اینترنت درهم آمیخته و وجود این بستر مجازی در زندگی مردم، تأثیرات فوق‌العاده زیادی داشته است. وجود اینترنت باعث شده تا مرز‌های میان کشور‌ها برای بحث و تبادل نظر از میان برداشته شود. زبان انگلیسی در این فضا و برای ایجاد ارتباط میان کشور‌های مختلف، رایج‌ترین زبان موجود است. به همین دلیل، افراد بهتر است برای انجام فعالیت‌های مختلف خود چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی، زبان انگلیسی را یاد بگیرند. روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان در منزل وجود دارد که می تواند همراه با محاسن و معایب خاص خود باشد.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یکی از چالش‌های افراد در پیدا کردن بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در خانه است. در واقع، امروزه، دیگر آموزش زبان شما محدود به کلاس‌های حضوری نیست و می‌توانید در خانه سطح زبان خودتان را بالا ببرید. البته برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل، باید روش‌های مناسبی را به کار بگیرید و از راهکار‌های خاصی استفاده کنید. یادگیری زبان در خانه، برخلاف تصور چندان دشوار نیست؛ به شرطی که از راه درست آن وارد شوید

یادگیری زبان انگلیسی در خانه در 7 مرحله

در ادامه به شما 7 مرحله برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه را بهمراه توضیحات تکمیلی خواهیم آموخت، با ما همراه باشید.

برنامه ریزی برای یادگیری زبان

شما قبل از شروع کار باید درباره نحوه مطالعه صحیح زبان و یادگیری آن در منزل تحقیق کنید و اطلاعات کافی به‌دست آورید. سپس بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، برای یادگیری مهارت‌های اصلی زبان برنامه‌ریزی کنید. تسلط بالا در زبان انگلیسی، یا شرکت در آزمون‌های مختلف و رسیدن به موفقیت در گرو یادگیری چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی است.

این 4 مهارت اصلی شامل لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ است. شما می‌توانید با برنامه مشخص بر روی هر کدام از این مهارت‌ها مطالعه کنید و تمرین داشته باشید. در نهایت نقاط ضعف و قوت خودتان را در این زمینه پیدا کنید و با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در زبان انگلیسی به تسلط برسید.

در واقع، هدف اصلی از برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی، شناخت مهارت‌های لازم در زبان و استفاده از بهترین روش‌ها برای یادگیری آن‌ است.

یادگیری زبان در منزل

تقویت مهارت ریدینگ در زبان انگلیسی

یکی از مهارت‌های اساسی ریدینگ است. شما باید برای تقویت این مهارت از 2 روش مختلف اقدام کنید.

1: مطالعه کتاب‌های دارای سطح‌بندی

مهارت خواندن با تمرکز بر روی خواندن کتاب‌های دارای سطح‌بندی تقویت می‌شود. خواندن کتاب، یک روش یادگیری زبان در منزل است. این کتاب‌ها دارای نسخه صوتی هستند و شما می‌توانید هم‌زمان با خواندن، تلفظ کلمه‌ها را نیز به‌صورت دقیق بدانید و این کار به شما در یادگیری زبان انگلیسی در خانه بسیار کمک خواهد کرد.

سطح این کتاب‌ها، بر اساس متوسط یا پیشرفته بودن سطح زبان‌آموز متغیر است. شما اگر نحوه مطالعه کتاب‌ها را به‌صورت اصولی یاد بگیرید، از این طریق به سادگی بر خواندن متون انگلیسی تسلط پیدا می‌کنید. در هنگام مطالعه، ابتدا بهتر است متن مورد نظر را به‌صورت کلی نگاه کنید.

سپس با گوش‌دادن به صدای فایل صوتی هر پاراگراف، متن را به صورت مجزا بخوانید. پس از آن، بدون توجه به ترجمه کلمات معنای کلی پاراگراف را درک کنید و کلماتی را که معنای آن را نمی‌دانید، یادداشت نمایید. این یک روش عالی برای یادگیری زبان در منزل است.

سپس معنای این کلمات را یاد بگیرید تا دامنه لغات خودتان را افزایش دهید. بهتر است این لغات را به خاطر بسپارید و پس از گذشت چند روز آن‌ها را مرور کنید. سپس با گذشت چند روز، دوباره متن را بخوانید و تمام معنای آن را درک کنید. البته اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی نیز می‌تواند به ­عنوان جایگزین این کتاب‌ها مورد استفاده قرار بگیرد و به شما در یادگیری مهارت خواندن کمک کند.

2: بررسی سایت‌های زبان انگلیسی

اطلاعات بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارد که ممکن است به‌صورت روزمره آن‌ها را مشاهده کنید. شما می‌توانید از این سایت‌ها برای یادگیری زبان در خانه استفاده کرده و وب‌سایت‌های علمی و خبری انگلیسی را مطالعه کنید. در ابتدا ممکن است درباره مفهوم این مطالب درک زیادی نداشته باشید؛ اما با گذشت زمان می‌توانید به مطالب مسلط شوید. از این طریق یادگیری زبان در منزل برای شما آسان‌تر می‌شود.

بهترین راه آموزش زبان انگلیسی در خانه

تقویت مهارت لیسنینگ در زبان انگلیسی

پیشرفت مهارت شنیدن در یادگیری زبان انگلیسی در خانه، نسبت به سایر ابعاد زمان زیادی می‌برد و کندتر است. البته زمانی­که شما از سطح مبتدی بالاتر بروید و به سطوح متوسط برسید، مهارت شنیدن برای شما آسان‌تر خواهد بود. این مهارت فقط از طریق شنیدن و دیدن تلفظ‌های زبان و ساختار‌های انگلیسی پیشرفت می‌کند. مهارت شنیدن از طریق اقدامات خاصی که در ادامه بیان می‌کنیم تقویت می‌شود.

1: گوش کردن به پادکست و کتاب و متون صوتی

تأثیرگذاری مطالعه کتاب، همراه با شنیدن آن در یادگیری زبان فوق‌العاده زیاد است. شما هنگامی­ که شروع به یادگیری زبان در منزل می‌کنید، بهتر است کتاب‌های صوتی را گوش داده و هم‌زمان کلمات آن‌ها را ببینید. اما پس از رسیدن به سطح متوسط و تسلط بیشتر بر زبان می‌توانید شنیدن متن‌های انگلیسی را بدون دیدن کلمات تمرین کنید.

در این شرایط، می‌توانید از پادکست‌هایی استفاده کنید که اطلاعات عمومی دارند یا حتی  به داستان‌های کودکانه گوش کنید. پس از اینکه مهارت شما در حوزه شنیداری افزایش پیدا کرد، استفاده از پادکست‌های مورد علاقه خودتان با متون تخصصی برای یادگیری زبان در منزل ، کاربردی خواهد بود.

بهتر است برای افزایش مهارت خود در حوزه شنیدن با پادکست، ابتدا صوت‌های دو دقیقه‌ای و کوتاه را گوش کنید. درصورتی‌ که متوجه متن نشدید، می‌توانید یک پادکست را چندین بار گوش کنید. همچنین  قبل از شروع به گوش ­دادن پادکست، درباره موضوع آن اطلاعات تخصصی را جستجو نمایید و کلمات اصطلاحات آن را یاد بگیرید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه برای تقویت شنیدار استفاده از اپلیکیشن مخصوص است که به تقویت زبان انگلیسی کمک می‌کند. در اپلیکیشن‌های مخصوص آموزش زبان انواع مختلف پادکست، کتاب صوتی و موسیقی وجود دارد که استفاده از آن می‌تواند برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه کاربردی باشد.

2: گوش دادن به موسیقی یا دیدن فیلم‌های آموزشی

بیان موسیقی‌ها، نسبت به پادکست‌ها بسیار سریع‌تر هستند و ممکن است شما با گوش دادن به آن‌ها ساختار‌های اصلی جمله‌ها را پیدا نکنید. این مسئله یک چالش است که به زبان‌آموز کمک می‌کند تا ساختار‌های جدید و عامیانه را بیشتر یاد بگیرد. همچنین می‌توانید در کنار آهنگ به رادیو و کانال‌های انگلیسی‌زبان نیز گوش دهید و از این طریق یادگیری زبان انگلیسی در خانه را آسان‌تر کنید.

دیدن ویدئوهای مخصوص آموزش، فیلم و سریال نیز می‌تواند برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل بسیار مناسب باشد. فیلم‌های معرفی شده در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای یادگیری مناسب هستند و کاراکتر‌ها به‌صورت شمرده و واضح صحبت می‌کنند.

از طریق این فیلم‌ها می‌توان کاربرد کلمات و اصطلاحات زبان انگلیسی در زندگی واقعی را یاد گرفت. علاوه ­بر دوره آموزشی در اپلیکیشن مخصوص یادگیری زبان نیز فیلم‌ها و سریال‌های مناسبی برای سطوح مبتدی تا پیشرفته وجود دارد که یادگیری را آسان‌تر می‌کند.

گوش دادن به موسیقی برای یادگیری زبان در خانه

تقویت مهارت رایتینگ در یادگیری زبان

مهارت رایتینگ با چند بخش زبان مرتبط است که باید هر کدام را تمرین کنید. در ادامه به روش های کاربردی که در این زمینه به شما کمک میکند خواهیم پرداخت.

1- دامنه لغات و گرامر

برای اینکه بتوانید یک متن انگلیسی را به‌صورت صحیح بنویسید، باید دامنه لغات وسیعی داشته باشید و گرامر را به شکل کامل یاد بگیرید. می‌توانید برای آموزش کلمات و لغات جدید از فلش کارت‌ها استفاده و آن‌ها را به‌صورت مرتب دسته‌بندی کنید.

با هر بار مطالعه فلش کارت انگلیسی آن‌ ها را به‌صورت چندباره مرور کنید. درست کردن فلش کارت ممکن است مقداری دشواری داشته باشد؛ اما شما می‌توانید در اپلیکیشن مخصوص آموزش نوگولرن فلش کارت‌ها را به‌صورت کامل در اختیار داشته باشید و به‌صورت مرتب آن‌ها را مرور کنید.

2- فعالیت در فضای مجازی و وبلاگ‌ نویسی

یکی از انواع بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که از طریق وبلاگ‌نویسی اقدام کرده و متون خود را در معرض دید افراد مختلف در سرتاسر دنیا قرار دهید و از آن‌ها بخواهید تا مشکلات موجود در متن شما را بیان کنند. از این طریق می‌توانید اشتباهات خودتان را بدانید و با افراد انگلیسی­زبان از طریق وبلاگ‌ها تبادل نظر کنید.

همچنین می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی موضوعات را به‌صورت انگلیسی بیان کرده و در پیج‌های انگلیسی‌زبان مشارکت کنید. سپس از طریق بازخورد‌هایی که می‌گیرید، مهارت نوشتن خود را تقویت کنید.

در خانه انگلیسی صحبت کنید

تقویت مهارت اسپیکینگ در زبان انگلیسی

یکی از دشوارترین مهارت‌های زبان بخش اسپیکینگ است که در خانه دشواری‌های خاصی دارد. اما شما باید بدون معطلی در کنار یادگیری سایر مهارت‌ها شروع به تمرین اسپیکینگ کنید و هرچه بیشتر این کار را تکرار نمایید، مهارت صحبت کردن شما بهتر خواهد شد.

همچنین می‌توانید برای تقویت بیشترین مهارت خود و یادگیری زبان در منزل ، پارتنر پیدا کرده و با یکدیگر به زبان انگلیسی صحبت کنید.

بیشتر بدانید : سلام و احوال پرسی به انگلیسی

صحبت­ کردن مقابل آینه، یک روش دیگر است که شما می‌توانید اسپیکینگ خود را تقویت کنید. شما می‌توانید بر روی تلفظ کلمات مختلف تمرکز کرده و مهارت خود را از این طریق تقویت نمایید.

تلفظ صحیح کلمات در اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. در حالت کلی، می‌توان گفت یادگیری خودآموز زبان انگلیسی در ابتدا ممکن است مقداری دشوار باشد؛ اما با گذشت زمان و یادگیری بیشتر مطالب انگلیسی لذت­بخش خواهد شد.

یادگیری زبان انگلیسی در منزل

نکات مهم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

خیلی از افراد به­ دنبال پاسخ به این سوال هستند که بدانند چگونه زبان انگلیسی را در خانه یاد بگیرند؟ یادگیری برای تسلط کامل نباید محدود باشد. بلکه باید در تمام طول روز زبان را بخوانید و تمرین کنید. این مورد برای افرادی که به دنبال مهاجرت هستند، اهمیت بیشتری دارد. یادگیری زبان در منزل با استفاده از برخی نکات می‌تواند برای شما لذت‌بخش‌تر بوده و تأثیر آموزش‌ها نیز از طریق این عوامل بیشتر باشد.

محیط اطرافیان را تبدیل به کلاس زبان کنید

شما زمانی­که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی در خانه گرفتید، باید تمام وقت خود را صرف یادگیری کنید. علاوه­ بر این، تمام ظرفیت­های محیط اطراف خودتان را به کار بگیرید تا انگیزه شما برای مطالعه باشند. در نتیجه بهتر است تنظیمات لپ‌تاپ، زبان مورد استفاده گوشی و منوی آن، تمام فیلم‌ها و موسیقی‌های که می‌بینید یا گوش می‌دهید یا حتی کتاب‌هایی که می‌خوانید انگلیسی باشند.

البته نباید این کار را ناگهانی انجام دهید و باید با گذشت زمان و افزایش مطالعه و ساعت زبان خودتان، محیط اطراف خود را نیز تغییر دهید تا در یادگیری غرق شوید. همچنین، می‌توانید در پیام‌رسان‌های آنلاین دوستانی پیدا کنید که انگلیسی صحبت می‌کنند و از این طریق شما نیز مجبور می‌شوید به این زبان صحبت کنید. این یکی از بهترین روش های یادگیری زبان نگلیسی در خانه است.

منایع معتبر بخرید

زمانی­که شما زبان می‌آموزید بهتر است منابع معتبر استفاده کنید و از همان ابتدا اطلاعات دقیق را بیاموزید. همچنین، پس از رسیدن به سطح متوسط نیز به­ دنبال کتاب‌های معتبر بگردید و سایت‌های انگلیسی مشخصی را بخوانید؛ چرا که در این کتاب‌ها لهجه‌های به‌کار رفته و تلفظ کلمات استاندارد هستند.

لهجه فیلم و سریال‌هایی که می‌بینید باید برای فردی که به‌تازگی در حال یادگیری زبان انگلیسی در خانه است، مناسب باشد. در اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید کتاب و فایل‌های صوتی یا تصویری متناسب با سطح نیازتان را در دسترس داشته باشید.

دوره های نوگولرن : کلاس زبان آنلاین

دوره‌های آموزشی نوگولرن، تمام اطلاعات و منابع لازم برای یادگیری زبان در منزل و در سطوح مختلف مبتدی تا حرفه‌ای را فراهم کرده است که می‌توانید با استفاده از آن، قالب استاندارد را ببینید، بشنوید، بخوانید و بنویسید.

یادگیری زبان انگلیسی در منزل با منابع معتبر

اهداف واقع‌بینانه‌ای برای خودتان تعیین کنید

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی یک فرایند زمان‌بر است و شاید نتوانید در کوتاه‌مدت به زبان انگلیسی مسلط شوید. به همین دلیل پیگیری اهداف بلندمدت در زمان کوتاه می‌تواند به‌سرعت شما را خسته کند و از ادامه فرایند یادگیری کنار بکشد.

در نتیجه بهتر است در هنگام تنظیم اهداف برای خودتان واقع‌بینانه عمل کنید و اهداف کوتاه‌مدت را در اولویت قرار دهید. به­ طور مثال، یک مبحث گرامر را برای یک هفته در نظر بگیرید و در این مدت آن را کامل بخوانید. همچنین، می‌توانید یک فیلم یا انیمیشن کوتاه را مشخص کنید و در یک هفته اصطلاحات آن را بیاموزید و کامل یاد بگیرید. برنامه‌ریزی برای مطالعه روزانه زبان انگلیسی در خانه بسیار کاربردی است و می‌تواند اشتیاق و انگیزه شما را برای ادامه مطالعه حفظ کند.

نتیجه‌گیری مقاله بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

برای یادگیری زبان در منزل بهتر است ابتدا منابع معتبر پیدا کرده و از طریق آن‌ها بر روی مهارت‌های چهارگانه اصلی زبان تمرکز کنید. سپس می‌توانید با یادگیری این مهارت‌ها در سایر ابعاد یادگیری زبان انگلیسی نیز به تسلط برسید.

یکی از چالش‌های زبان‌آموزان در این حوزه، پیدا کردن پیدا کردن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل و منابع معتبر است که با توجه به پیشرفت‌های دنیای مجازی شما می‌توانید به‌راحتی تمام آنچه را که نیاز دارید در گوشی همراهتان داشته باشید. مجموعه آموزشی نوگولرن با طراحی دوره‌های آموزشی و اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی توانسته منابع کامل و معتبری برای افراد خودآموز زبان فراهم کند.

این مجموعه علاوه ­بر آموزش‌های کامل از پشتیبانی نیز برخوردار است و شما می‌توانید پس از یادگیری مباحث مختلف، به‌صورت آنلاین در آزمون‌های مربوط به آن مبحث خودتان را ارزیابی کنید. همچنین  از طریق امکانات دیگر مثل پادکست، کتاب صوتی، فیلم، سریال، موسیقی، کتاب و متون تخصصی به‌ راحتی در خانه زبان انگلیسی بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =