یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه‌ ترین مدت

یادگیری سریع زبان انگلیسی

زبان انگلیسی، به‌عنوان دومین زبان رایج دنیا در حال حاضر جزء نیاز‌های ضروری افراد در سنین مختلف است. البته یادگیری زبان، نیاز به استفاده از امکانات آموزشی مختلف و زمان مناسب دارد. در سال‌های اخیر، با پیشرفت روش‌های تدریس، مثل طراحی اپلکیشن­های مختلف و دوره­های آموزشی، امکان یادگیری سریع زبان انگلیسی نیز فراهم شده است و برای کسانی که نیاز فوری به یادگیری سریع زبان یا گرفتن مدرک دارند، یک روش کاربردی است.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

یقینا همه انسانها ذاتا دوست دارند تا سریع تر به اهداف خود برسند، یادگیری زبان نیز از این امر مستثنا نیست! شاید برای شما هم این سوال پیش امده واقعا روشهای یادگیری سریع زبان انگلیسی کدامند؟ در ادامه به تمامی سوالات شما پیرامون این مساله مهم پاسخ داده ایم با ما همراه باشید.

چگونه سریع انگلیسی یاد بگیریم

در حال حاضر، متد‌های آموزشی متنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که مؤسسات مختلف آموزش زبان آن‌ها را به کار می‌گیرند. البته شما به‌عنوان یک زبان‌آموز مبتدی، باید از روش‌های تخصصی استفاده کنید تا در بازه زمانی مشخص، به اهداف تعیین شده برای سطح زبان خودتان برسید. در ادامه بهترین روش موجود برای آموزش زبان انگلیسی را برای شما معرفی می‌کنیم.

راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی

در حالت کلی، افرادی که برای یادگیری سریع زبان انگلیسی اقدام می‌کنند، در ابتدا با چالش‌ های گوناگونی روبه‌رو می‌شوند. انتخاب منابع مناسب، بررسی مدت‌زمان لازم یادگیری زبان، نحوه شروع یادگیری، استفاده از دوره‌های کاربردی و… از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی زبان‌ آموزان است.

دوره های نوگولرن : آموزش زبان انگلیسی آنلاین

البته تمام این چالش‌ ها با گذشت زمان رفع می‌شوند. شما به‌عنوان یک زبان‌ آموز ابتدا باید بدانید یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌تواند دشواری‌های خاصی داشته باشد؛ اما پشتکار شما حرف اول را می‌زند و می­تواند شرایط را بهبود ببخشد.

بنابراین، بهتر است از یک روند مشخص برای شروع یادگیری پیروی کنید. مراحل تعیین شده برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی توسط تیم‌ های تخصصی و حرفه‌ ای طراحی شده‌اند و آموزش از طریق آن­ها اصولی است. همچنین این مراحل پس از استفاده چندین نفر و بررسی تجربه موفق آن­ها تایید شده ­اند.

در ادامه این مراحل را بیان می‌کنیم و روش صحیح مطالعه زبان انگلیسی را به شما آموزش می‌دهیم تا بدون اتلاف وقت، برای یادگیری سریع زبان انگلیسی اقدام کرده و بتوانید پس از مدت کوتاهی، به زبان تسلط پیدا کنید.

راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی

تعیین هدف برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

یک زبان‌ آموز موفق، ابتدا باید به ­دنبال دلیل یادگیری باشد. در واقع این اهداف هستند که می‌توانند در گذر زمان به فرد انگیزه بدهند و پشتکار او را جهت پیگیری ادامه آموزش­ها تقویت کنند. بنابر این، قبل از اینکه به­ دنبال نحوه صحیح یادگیری باشید، چرایی آن را بررسی کنید. اگر تمایل به حضور در کلاس ندارید میتوانید یادگیری زبان انگلیسی در خانه را شروع کنید.

هرچه هدف تعیین شده توسط خودتان برای یادگیری انگیزه ایجاد کند، علاقه شما نیز افزایش پیدا می‌کند و پیشرفت شما سریع‌ تر و آسان‌ تر خواهد بود. در نتیجه بهتر است این دلایل را یادداشت کنید و در زمان خستگی آن‌ها را مرور کنید تا اشتیاق شما برای ادامه آموزش بیشتر شود.

دلایل یادگیری سریع زبان انگلیسی برای افراد مختلف متفاوت است؛ برخی دنبال آموزش سریع زبان انگلیسی برای مهاجرت و برخی دیگر آن را برای تحصیلات آکادمیک در مقاطع بالاتر نیاز دارند.

بررسی اهداف smart برای یادگیری سریع زبان

شما هنگام انجام برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی با بررسی اهداف smart می‌توانید میزان آموزش مورد نیاز خودتان را از زبان انگلیسی تعیین کنید. در واقع، هر فرد برای یادگیری سریع زبان دلیل متفاوتی دارد و نمی­توان برای همه زبان‌ آموزان نسخه یکسانی پیچید. در تعیین این اهداف باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

  • هدف تعیین شده توسط شما باید واضح، دقیق و مشخص باشد؛ درواقع در زمان تعیین شده باید بتوانید به آن دست پیدا کنید. به‌طور مثال، هدف شما می‌تواند همخوانی با یک آهنگ انگلیسی محبوبتان باشد که باید برای یادگیری آن تلاش کنید و زمان مناسبی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی در خانه در نظر بگیرید.
  • مراحل اجرای هدف توسط شما باید قابل اندازه‌گیری باشد. به‌طور مثال: شما این هدف را در نظر می‌گیرید که در یک هفته ساختار گرامری جدیدی را یاد بگیرید و بهتر است در این مورد نیز واقع ­بینانه عمل کنید.
  • یک بعد دیگر اهداف اسمارت، قابل دستیابی بودن آن است که بر اساس میزان تلاش شما مشخص می‌شود. درواقع باید هنگام تعیین اهداف برنامه خودتان را بررسی کنید و از امکان اجرای هدف تعیین شده مطمئن شوید. سپس آن را در برنامه بگنجانید.
  • هدف انتخابی باید با سایر برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت آموزش شما مرتبط باشد. اگر هدف بلندمدت شما یادگیری سریع زبان انگلیسی باشد، باید در برنامه‌ریزی خودتان مهارت‌های مرتبط با آن را به کار بگیرید.
  • آخرین بعد اهداف smart ، تعیین زمان مناسب برای یادگیری بر اساس واقعیت است. درواقع باید زمان‌ بندی و برنامه شما عملی باشد. در این مورد باید به میزان توان خودتان در مطالعه و تمرین توجه کنید.
بررسی اهداف smart برای یادگیری سریع زبان

انتخاب منابع چالش برانگیز برای یادگیری سریع زبان

زمانی­که به­ دنبال یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی در کوتاه مدت هستید، باید در انتخاب منبع مناسب دقت کنید. در واقع، اگر شما در مراحل ابتدایی آموزش هستید، نباید منابع مورد استفاده افراد حرفه‌ای را به کار بگیرید. از این طریق شما به‌راحتی خسته می‌شوید و علاقه شما به یادگیری کاهش پیدا می‌کند.

اما می‌توانید از طریق دوره‌های مخصوص آموزشی تهیه شده توسط مجموعه‌ های معتبر، شروع به یادگیری کنید. این دوره‌ها برای افراد در سطوح مختلف طراحی شده‌اند و یک روش برای یادگیری سریع زبان انگلیسی هستند. درواقع شما پس از یادگیری یک سطح، به سطوح بالاتر هدایت می­شوید.

منابع متناسب با اهداف یادگیری سریع زبان انگلیسی

تمام فعالیت‌هایی که شما برای یادگیری سریع زبان انگلیسی انجام دهید، می‌تواند سبب نزدیک­ شدن شما به اهداف­تان شود. برخی از افراد به­دنبال پیشرفت در اسپیکینگ هستند که در کنار گذراندن دوره‌های مخصوص می‌توانند برای تقویت زبان انگلیسی از فیلم و انیمیشن‌های زبان اصلی نیز استفاده کنند.

برخی دیگر از افراد، نیز به­ دنبال یادگیری زبان انگلیسی مرتبط با اهداف کاری خود هستند که باید کتاب‌های حوزه شغلی خود را مطالعه کنند. همچنین برخی از افراد علاقه‌مند به یادگیری رایتینگ هستند که تمرین زیاد در کنار اطلاعات دوره‌ های آموزشی، می‌تواند برای آن‌ها بسیار مناسب باشد.

افرادی هم که به­ دنبال آموزش ریدینگ هستند، باید از طریق کتاب‌های مخصوص و روش‌های مطالعه خاص تمرین کنند. البته بیشتر این منابع در اپلیکیشن مخصوص زبان برای یادگیرندگان طراحی شده است.

منابع برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

آموزش کلمات جدید

بهترین روش یادگیری سریع زبان انگلیسی در کوتاه­ ترین ‌مدت، آموزش کلمات جدید است. خیلی از زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند تا بر روی گرامر یا تلفظ تمرکز کنند که این کار اشتباه است و در مقابل افرادی که بتوانند دانش انگلیسی خود را از طریق یادگیری لغات افزایش دهند، در آموزش سریع زبان موفق‌ تر هستند.

شما قرار نیست از همان ابتدا زبان انگلیسی را بدون لهجه صحبت کنید! یادگیری اصولی زبان در اولویت است. درواقع دایره لغات شما نسبت به سایر مهارت‌های آموزش زبان انگلیسی بیشترین اهمیت را دارد. استفاده از برنامه­ های آنلاینی که فلش کارت لغات زبان را به ­صورت اصولی برای یادگیری شما طراحی کرده، بسیار کاربردی است.

تمرین مداوم روزانه برای یاد گرفتن سریع زبان انگلیسی

برای اینکه بتوانید در کمترین زمان ممکن، بیشترین میزان یادگیری را داشته باشید، پشتکار زیاد و تمرین مداوم بهترین راهکار است. در واقع، شما باید روزانه زمان خاصی را به یادگیری لغت اختصاص دهید و زمان مشخص دیگری را برای تمرین کتاب زبان تعیین کنید. پس از آن، زمان مشخص دیگری را برای گوش ­دادن به زبان انگلیسی صرف کنید و سپس متن‌ های انگلیسی را بخوانید.

پیشنهاد میکنیم برای یادگرفتن سریع زبان انگلیسی از بخش آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان نوگولرن که شامل صدها آموزش به صورت رایگان و کاملا تخصصی است استفاده نمائید.

البته بر اساس اهداف موردنظر خودتان، برنامه‌ریزی شما ممکن است برای یادگیری سریع زبان انگلیسی ، مقداری متفاوت باشد. در این شرایط نیز باید به‌صورت مداوم برای یادگیری مهارت‌ های مختلف مثل اسپیکینگ، رایتینگ، لیسینینگ و ریدینگ تمرین کنید‌. روزانه حداقل ۴ ساعت تمرین مهارت­های اصلی و چهارگانه زبان می‌تواند به سرعت شما را به یک زبان‌آموز حرفه‌ای تبدیل کند‌.

استفاده از راهنمای خصوصی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

در حالت کلی، زمانی­که افراد با سوالاتی مثل چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم مواجه می‌شوند، معلم خصوصی اولین گزینه­ ای است که به ذهن آن­ها می­رسد. البته این مورد در گذشته بیشتر رواج داشت و امروزه فضای مجازی، زمینه استفاده از دوره‌های مختلف را برای یادگیری سریع انگلیسی فراهم کرده است.

 در واقع، دوره‌ های تهیه شده می‌تواند به‌عنوان یک راهنما برای زبان‌آموز عمل کند و انگیزه و اشتیاق فرد را برای آموزش افزایش می­دهد. استفاده از این دوره‌ها محدودیت زمانی ندارد و به‌صورت تمام‌ وقت در اختیار کاربر است. علاوه ­بر این، کاربر می‌تواند تمام آنچه را که نیاز دارد از طریق این محصولات کمک آموزشی یاد بگیرد. دوره های آموزشی یا اپلیکیشن­ ها مزیت­های بیشتری نسبت به آموزش حضوری دارند.

استفاده از راهنما برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

استفاده از اپلیکیشن‌ های مخصوص

شما علاوه ­بر اینکه باید به‌صورت نوشتاری و با استفاده از دوره‌های آموزشی یادگیری سریع زبان انگلیسی را ادامه دهید، می‌توانید از اپلیکیشن‌ های مخصوص نیز استفاده کنید. در این اپلیکیشن‌ ها به‌طور معمول تمام آنچه را که شما نیاز دارید، در دسترس است. البته باید در استفاده از نرم ­افزارها حساسیت به خرج دهید؛ چراکه برخی از آن‌ها می‌ توانند تأثیر منفی بر یادگیری شما داشته باشند.

وجود این نرم افزارها به شما کمک می‌کند تا تمام افکار و فعالیت‌های شما در ارتباط با یادگیری زبان باشد. برای نصب اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بهتر است درباره محصولات معتبر تحقیق کنید و بهترین نمونه آن را نصب نمایید. نرم ­افزار مجموعه نوگولرن، بسیار تخصصی طراحی شده که با استفاده از آن، استاد آموزش زبان شما بر روی گوشی، تبلت یا کامپیوتر همیشه در دسترس است.

یادداشت‌ برداری به‌عنوان مهم‌ترین استراتژی آموزش زبان

یکی از مهم‌ ترین ارکان در روش آموزش سریع زبان انگلیسی یادداشت‌ برداری است. اطلاعات مربوط به زبان انگلیسی در حالت کلی فرار است و نداشتن تمرین می‌تواند به‌راحتی باعث فراموشی آن شود. اما شما با یادداشت­ کردن مطالب جدید می‌توانید اطلاعات جدید را از حافظه کوتاه‌مدت به حافظه بلندمدت انتقال دهید.

علاوه­ بر این، هنگام انجام یادداشت‌ برداری، شما در کنار انجام رایتینگ یک شنونده فعال نیز هستید و همه تمرکز شما بر روی مطلب مورد نظر است‌. این یادداشت‌ها می‌توانند برای زمان مرور مطالب یا امتحان یک منبع بسیار کاربردی باشند‌.

یادداشت‌ برداری تکنیک‌های خاصی دارد؛ از جمله اینکه باید یادداشت‌های دقیق و صحیحی بردارید. نوشتن نکات مورد تأیید در دوره‌ها را در اولویت قرار دهید. برای بالا بردن سرعت یادداشت‌برداری از مخفف‌ها و علامت‌ها کمک بگیرید و آن‌ها را به‌صورت مداوم و در بازه‌های زمانی مشخص مرور کنید.

آموزش سریع زبان انگلیسی را به‌صورت فشرده پیگیری کنید

یادگیری سریع زبان انگلیسی از طریق دوره‌های مخصوص بسیار کاربردی است. زیرا این دوره‌ها به‌صورت فشرده هستند و زمان موردنیاز برای یادگیری آن‌ها کمتر است. نحوه طراحی این دوره‌ها برای افراد و زبان‌آموزان چالش‌برانگیز است و نسبت به روش‌های یادگیری معمولی سریع‌تر عمل می‌کند.

بنابراین، باید برنامه‌ریزی شما، مطابق با این دوره‌ها به پیش برود و تمام جلسات در زمان دقیق آن یاد گرفته شود. حجم مطالعاتی این دوره‌ها برای زمان خاصی مشخص شده است و عقب ماندن شما حتی برای یک جلسه، می‌تواند روند پیگیری تدریس‌ها را عقب بیندازد. در نتیجه ممکن است از برنامه­ های خودتان برای آموزش سریع زبان انگلیسی نیز عقب بمانید.

سریع ترین راه یادگیری زبان انگلیسی

انتخاب دوره‌ های مناسب برای آموزش سریع زبان انگلیسی

در حال حاضر، مجموعه‌های مختلفی در سطح کشور وجود دارند که برای آموزش زبان انگلیسی دوره‌های مخصوصی تدارک دیده‌اند. هرکدام از این محصولات، ویژگی‌های مثبت و منفی خاصی دارند. بسته‌های آموزشی که در قالب دوره‌های سطح به سطح برای زبان‌ آموزان طراحی شده‌اند، یک منبع بسیار کاربردی محسوب می‌شوند.

 استفاده از این دوره‌ها نسبت به کلاس‌های حضوری مزیت‌های بیشتری دارد. برای مثال، شما به‌راحتی در تمام اوقات شبانه‌روز این دوره‌ها را در اختیار دارید و از آن می‌توانید بر اساس برنامه‌ریزی خودتان استفاده کنید. این دوره‌ها می‌توانند تمام آنچه را که شما نیاز داشته باشید، برایتان فراهم کنند و تمام محتوا به‌صورت دائمی در اختیار شما قرار بگیرد.

البته خیلی از دوره‌ها، به‌صورت اصولی طراحی نشده‌اند و زبان‌آموز پس از مدت کوتاهی مطالعه علاقه خود به یادگیری را از دست می‌دهد و اشتیاقی برای ادامه دادن ندارد. بنابراین، باید در هنگام انتخاب دوره مجموعه‌ مورد نظر، اطلاعات کافی به دست آورید.

انتخاب دوره مناسب برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

نتیجه‌گیری مطلب روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی

برای یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی در کوتاه ترین مدت، شما باید از روش‌ های خاصی استفاده کنیدکه به آن اشاره شد. افرادی که به­ دنبال یادگیری سریع و آسان زبان انگلیسی در کوتاه‌ مدت هستند، ممکن است از طریق کلاس‌های آموزشی یا در خانه شروع به یادگیری زبان کنند. برخی از ابزار‌ها برای کمک به بهبود یادگیری شما طراحی شده‌اند که استفاده از آن‌ها روند یادگیری را بهبود می‌بخشد.

استفاده از برخی دوره‌ های مخصوص یادگیری سریع زبان انگلیسی، بسیار مطمئن هستند و می‌توانند در کوتاه‌ مدت برای آموزش زبان کاربردی باشند. دوره جامع یادگیری زبان انگلیسی تهیه شده توسط مجموعه نوگولرن برای تقویت همه مهارت­ های زبان است.

استفاده از این دوره آموزشی می‌تواند به زبان‌آموزان مختلف کمک کند تا در کوتاه‌مدت تسلط کافی بر روی زبان پیدا کنند. اپلیکیشن آموزشی زبان انگلیسی نوگولرن، یک منبع بسیار مناسب برای یادگیری سریع‌ تر زبان است و کیفیت فوق‌ العاده‌ای دارد‌. شما چه تجربه ای از یادگیری سریع انگلیسی دارید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =

مهارت‌های زبانی خود را در 30 روز رایگان ارتقا دهید!